DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Cihannuma STK’lar ile buluştu

Cihannuma Derneği, Vefa İlim Yayma Vakfı’nın yurdunda STK temsilcileri ile buluştu.

6 Yıl Önce
2016-01-30 21:00:57

İstanbul'da Cihannüma Derneği, STK buluşmaları kapsamında İHH İnsani Yardım Vakfı İlim Yayma Vefa Yurdu Mezunları Derneği (VEFADAR) ve Fetih Yurdu Mezunları Vakfı (FEDAV), Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) Önder İmam Hatipliler Derneği yönetim kurullarının katılımıyla sabah namazında Vefa İlim Yayma Vakfı'nın yurdunda  buluştu.

Buluşmaya Başbakan Başdanışmanı Mustafa Şen, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, İlim Kültür ve Eğitim (İKEV) Başkanı Abdullah Sevim, Yedi Hilal Derneği Genel Başkanı Mustafa Enesoğlu, FEDAV Başkanı Salih Ünal, VEFADER Başkanı Mücahit Yentür, Hukukçular Derneği Başkanı Av. Mehmet Sarı, ESAM İstanbul Şb. Bşk Ekrem Arıkan, ÖNDER Genel Sekreteri, Türk Dil Edebiyat Derneği, İktisatçılar Derneği, Meslekte Birlik Grubu temsilcileri katıldı.

z1_1

Sabah namazıyla başlayan program kahvaltıyla devam etti. Ardından açılış konuşmasını yapan Cihannüma İstanbul Başkanı Rıza Yorulmaz birlik mesajı verdi.

Daha sonra STK temsilcileri tek tek yaptıkları ve yapacakları projeleri anlattı.

ÜMMETE HİZMET EDECEK GENÇLER YETİŞTİRMELİYİZ

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, İHH olarak Türkiye'de 135 partner derneğe ulaşıldığının ve yeni bir yetim derneğinin kurulacağını söyledi. Yıldırım, hizmetlerin devamı için de gerekenleri şöyle belirtti:
“Bizler ümmet için çalışan ve ümmete hizmet edecek gençler yetiştirmeliyiz, bu en büyük görevimiz.”

BU KUBBE BÜYÜMELİ

Başbakan Başdanışmanı Mustafa Şen de STK'lar buluşmasını işaret ederek “Bu kubbe büyümeli” dedi. Bu tarz toplantıların önemli ve bu anlayışın devam ettirilmesi gerektiğine vurgu yapan Şen, “Ortak projeler yapılmalı aksi durum kötü sonuçlar doğurur. Cihannüma bu anlayışla hareket ediyor” dedi.

z2_1

ÖĞRENCİ ÇALIŞMALARI ARTIYOR

Hukukçular Derneği Başkanı Av. Mehmet Sarı ise “Hukuk alanındaki en eski derneklerden biriyiz. Kurulduğu günden bu yana önemli işler yaptık. Baro seçimlerinde lokomotif görevi görüyoruz” dedi. Gençlere yönelik yaptıkları çalışmaları anlatan Sarı, “Öğrenci çalışmaları hızlandı ve teşkilatlanmalar arttı, dönemsel sempozyum ve konferans çalışmalarımız var” dedi.

Yedi Hilal Derneği Başkanı Mustafa Enesoğlu da 24 üniversitede teşkilatlandıklarını ve teşkilatlanmanın devam edeceğini bunun için şubeleşmenin artacağını söyledi.

Program İKEV Başkanı Abdullah Sevim'in nasihatleri, önerileri ve yaptığı dua ile son buldu.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş