DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

CHP'nin Sultangazi mitingi

CHP'nin Sultangazi mitingi

02.06.2015 17:33:54
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Şimdi bize iktidar olma görevi düşüyor. Türkiye'yi içinde bulunduğu bataklıktan çıkarıp, çağdaş Türkiye'yi kurmak için yeniden harekete geçmemiz gerekiyor" dedi.

Kılıçdaroğlu, partisince Sultangazi Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, katılımcılara teşekkür ederek, Adıyamanlıların selamını getirdiğini söyledi.

Daha güzel, huzurlu, kendi içinde barışık bir Türkiye için 7 Haziran'da sandığa gideceklerini ve ülkenin kaderini değiştireceklerini anlatan Kılıçdaroğlu, seçim bildirgelerini ve Merkez Türkiye Projesi'ni açıkladıktan sonra iktidarda olanların ezberlerinin bozulduğunu kaydetti.

Kemal Kılıçdaroğlu, "Şimdi bize iktidar olma görevi düşüyor. Türkiye'yi içinde bulunduğu bataklıktan çıkarıp, çağdaş Türkiye'yi kurmak için yeniden harekete geçmemiz gerekiyor. Anadolu'yu, İstanbul'u şaha kaldırmamız gerekiyor" diye konuştu.

Konuşması zaman zaman "Başbakan Kemal" sloganlarıyla kesilen Kılıçdaroğlu, "13 yıldır iktidardalar. Ülkenin hiçbir sorununu çözmediler. Kendi sorunlarını çözdüler. Yakınlarının, yandaşlarının sorunlarını çözdüler. Vatandaşın sorununu çözmediler. Vatandaştan koptular" ifadelerini kullandı.

- "Gençler için çalışacağım, mücadele edeceğim"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, siyasi kavga istemediklerini ve refahı tabana yayacaklarını dile getirerek, seçim beyannamesinden örnekler verdi.

Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Gençler, sizlere güveniyorum. Gençler için çalışacağım, mücadele edeceğim. Sizi görmeyen, işsizliğe mahkum eden bir zihniyetle mücadele edeceğim. Sizi alınterinizin, emeğinizin karşılığı olan iş bulma vaadini yerine getireceğim. Her 5 gençten biri işsiz. İşsizlik sorununu çözmek boynumun borcudur. 100 yılın projesini, Merkez Türkiye Projesi'ni hazırladık. Anadolu'yu güçlendireceğiz. 2 milyon 200 bin gence iş imkanı sağlayacağız. Proje bittiğinde her yıl 140 milyar dolar katma değer yaratacağız. Artık insanlar ülkelerinden, bölgelerinden, köylerinden kopup, büyük kentin varoşlarına gelmeyecekler. Herkese bulunduğu yerde işi, aşı getireceğiz."

- "Davutoğlu, Erdoğan için çalışır. Kılıçdaroğlu, halk için çalışır"

Taşeron uygulamasını kaldıracağını anlatan Kılıçdaroğlu, mücadelesinin gençlerin, emeklilerin, işsizlerin, çiftçinin, köylünün, ne ezen ne ezilen insanca, halkça bir düzen kurmanın mücadelesi olduğunu kaydetti.

İktidarın başa geldiği 2002'de yoksulluk, yolsuzluk ve yasaklarla mücadele edeceğini açıkladığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, partisinin iktidarında "yasaklar"ın olmayacağını vurguladı. Kılıçdaroğlu, "Her türlü düşüncenin özgürce tartışıldığı bir Türkiye'yi sizlerle beraber inşa edeceğiz. Korkmayacağız, yılmayacağız" dedi.

Kılıçdaroğlu, iktidarın söylemlerini eleştiren ve iktidarın halk için çalışmadığını iddia ederek, partililerden her yerde "Davutoğlu, Erdoğan için çalışır. Kılıçdaroğlu, halk için çalışır" ifadesini söylemelerini istedi.

CHP'nin kadınların sayesinde iktidara geleceklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Onlar yoksulluğu bilmezler. Ben bilirim. Eğer bir evde işsiz varsa o evde huzur olmaz. O evde anne, baba; 'Oğlum, kızım ne zaman iş bulacak' diye bekler. 'Oğlumu evlendireceğim' diye beklentiye girer. O evde huzur kalmaz. Yine o evde tencere kaynamamış ise yine büyük acıyı anneler çeker. Sevgili anneler, 17 milyon yoksul yarattılar. 17 milyon yoksul, 3 milyon 750 bin hanede oturuyor. Şimdi, 3 milyon 750 bin hanede oturan annelere sesleniyorum: Sevgili anneler, CHP iktidarında 4 yıl içinde hiçbir ailenin geliri aylık 720 liranın altında olmayacaktır. Hiçbir aile, 'Ben yoksulum. Benim sosyal güvenliğim yoktur' demeyecektir. Hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecektir."

- "Oylarınızı bölmeyin"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partililerden oylarını bölmemelerini isteyerek, "Bu ülkede 17 milyon insan yoksulluk sınırında olmasın. 17 milyon insan 21. yüzyılın Türkiyesi'nde yoksulluk edebiyatı yapmasın" dediklerini kaydetti. Kılıçdaroğlu, "O zaman güzel, halktan yana bir adresimiz var; 6 ok, altına vuracağınız 'Evet' mührü" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, refahı tabana yayacağını ve yoksulluğun silineceğini dile getirerek "Elbetteki yoksulluğu bitireceğiz. Aile sigortasını getireceğiz. Yeterli mi? Hayır, yeterli değil. Ne yapacağız? Asgari ücreti 949 liradan bin 500 liraya çıkaracağız. Söz, Kılıçdaroğlu sözü. CHP iktidarında asgari ücret net bin 500 lira olacak" bilgisini verdi.

(Sürecek)

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

halil

Bu kişi muslim sisanidir.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş