CHP'nin Seydişehir mitingi

CHP'nin Seydişehir mitingi

26.05.2015 18:47:53
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Şimdi kalkmışlar mağdur edebiyatı yapıyorlar. Ne oldu? 'Kefen giydik'. Yahu kardeşim bir şey yok ortada, neden kefen giyiyorsun? 'Uçak' dedin aldın, 'villa' dedin aldın, 'yat ve gemi' dedin aldın, 'saray' dedin aldın. Yahu bırak da biraz millet mağdur olsun bari. Biraz da millet köşeyi dönsün" dedi.

Kılıçdaroğlu, partisinin Konya'nın Seydişehir ilçesindeki mitinginde yaptığı konuşmada, iktidara geldiklerinde asgari ücreti bin 500 lira yapacaklarını ve asgari ücretten vergi almayacaklarını kaydetti.

Önümüzdeki seçimlerinin bir dönüm noktası olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeleri halinde Cumhuriyete, bayrağa, esnafa, köylüye ve toplumun her kesimine sahip çıkacaklarını vurguladı.

- "Zaman birlik ve beraberlik olma zamanıdır"

"Ayrışma, kavga ve bölünme zamanı değil" diyen Kılıçdaroğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

"Zaman birlik ve beraberlik olma zamanıdır. 13 yıl kredi açtık. Diyorlar ki; 'biz yol yaptık'. Yol yapmayan hükümet var mı? Her hükümet yol yapacak, başka ne yapacak. Efendim 'köprü yaptı' Köprü yapmayan hükümet var mı? 'Demiryolu yaptık', yapmayan hükümet mi var?. Hükümetler ne yapar? İşsizliği önler. Kaç işsizimiz var? 6 milyon 250 bin işsizimiz var. Kriz dönemlerinde bile bu kadar olmamıştı. Eğer bir evde bir çocuk işsizse o evde huzur olmaz. İşsizliği çözdünüz mü, çözmediniz."

Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'de 17 milyon yoksulun yaşadığını öne sürerek, 17 milyon insanın aylık gelirinin 200 liranın altında olduğunu, mevcut iktidarın yoksulluk sorununu da çözemediğini savundu.

- "Şimdi kalkmışlar mağdur edebiyatı yapıyorlar"

Seydişehirlilere seslenen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Hep kendi sorunlarını çözdüler. Ceplerini doldurdular. Çiftçi, esnaf ve emekli mağdur... Şimdi kalkmışlar mağdur edebiyatı yapıyorlar. Ne oldu? 'Kefen giydik'. Yahu kardeşim bir şey yok ortada, neden kefen giyiyorsun? 'Uçak' dedin aldın, 'villa' dedin aldın, 'yat ve gemi' dedin aldın, 'saray' dedin aldın. Yahu bırak da biraz millet mağdur olsun bari. Biraz da millet köşeyi dönsün. O nedenle söylüyorum. 7 Haziran seçimleri önemlidir. Sandığa gideceğiz. Çocuklarımızı, yoksulu, garip ve gurebayı düşünün. Ben öyle onlar gibi 13 yıl istemiyorum. Sizden sadece 4 yıl için yetki istiyorum. Bana 4 yıl yetki verin bakın Türkiye nereye gidiyor."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

zamkinoz

Nevzat bey bu konularda daha dikkatli basiretli hikmetli yazmanızı tavsiye ederim.