DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

CHP'nin Şanlıurfa mitingi

CHP'nin Şanlıurfa mitingi

01.06.2015 19:11:19
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "2002'de sizin oy verdiğiniz parti bugün o parti değil ne diyorlardı 2002'de 'biz garip, gurebanın partisiyiz' diyorlardı. Ne diyorlardı 'biz fakir, fukaranın partisiyiz' diyorlardı şimdi altın kaplama klozetlerde tuvalete gidiyorlar" dedi.

Kılıçdaroğlu, partisinin Topçu Meydanı'nda düzenlediği mitingde, Peygamberler Şehri Şanlıurfa'da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Şanlıurfa'nın önemli bir tarım merkezi olduğunu anlatan Kılıçdaroğlu, şehrin potansiyelinin iyi kullanılamadığını savundu.

Kılıçdaroğlu, kente özellikle Berat Kandili'nde gelmeyi tercih ettiğini anlatarak, vatandaşların dertleriyle dertleneceklerini ve vicdanlarının sesi olacağını belirtti. Hükümetin ülkeyi iyi yönetemediğini ileri süren Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"İşsizliğin ne olduğunu, yoksulluğun ne olduğunu çok iyi biliyorum. Sizin 2002'de oy verdiğiniz parti bugün artık işsizlik nedir, yoksulluk nedir bilmiyor. 'Yuh' çekmeyin arkadaşlar ben siyaseten kavgadan hoşlanmam sandığa gideceğiz, demokratik tepkimizi göstereceğiz. 2002'de sizin oy verdiğiniz parti bugün o parti değil ne diyorlardı 2002'de 'biz garip, gurebanın partisiyiz' diyorlardı. Ne diyorlardı 'biz fakir, fukaranın partisiyiz' diyorlardı şimdi altın kaplama klozetlerde tuvalete gidiyorlar. Sormayacak mısın ne oldu bunlara, bakınız Türkiye'nin en bereketli ovasıdır Harran Ovası 13 yıldır tek başına iktidardalar 13 yıldır Şanlıurfa'ya ne yaptılar. Hastaneye gittim bakın 6 metrekarelik odada 9 çocuk yatıyor. TBMM'de söyledim eğer bu hükümetin vicdanı varsa gitsin bakalım kendi çocuğunu 6 metrekarelik odada 9 çocuk ve anneleriyle beraber bir gün dursun bakalım."

- "Sadece ve sadece 4 yıl istiyorum"

Kendisine 4 yıl yetki verilmesini talep eden Kemal Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu zulmü kimse yapmamıştır şimdi ben Şanlıurfa'nın vicdanına sesleniyorum işsizlik sorunu mu var çözmüyorlar, yoksulluk sorunu var çözmüyorlar, taşeron sorunu mu var çözmüyorlar. Ne diyorlar 'biz yol yaptık' ya yol yapmayan hükümet mi var, köprü yaptık, köprü yapmayan hükümet mi var. Sen işsizliği, yoksulluğu bitirdin mi kardeşim. O zaman sen nasıl bir hükümetsin cebine çalışan hükümet hükümet değildir. Hükümet vatandaşı için çalışır yoksulluğu bitirecek, ben sizden öyle onlar gibi 13 yıl istemiyorum. Sadece ve sadece 4 yıl istiyorum, 4 yıl yetki verin adam gibi yöneteceğim bu ülkeyi 4 yıl yetki verin yoksulluğu bitireceğim."

Kılıçdaroğlu, partisinin seçim vaatlerini sıralayarak, bu çalışmalarla ülkeyi dünyanın en güçlü ülkelerinden biri haline getireceğini ifade etti. Herkesin büyümeden ve refahtan hak ettiği payını alacağını aktaran Kılıçdaroğlu, yoksul ailelerin derdinin kendi derdi olacağını söyledi.

Aristokrat bir aileden gelmediğini, kuş uçmaz kervan geçmez bir köyde dünyaya geldiğini anlatan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Okudum, devletin en önemli noktalarında görev yaptım, vergi nasıl toplanır, bütçe nasıl yapılır, para nasıl harcanır onları çok iyi bilirim. Allah'ın izniyle 8 Haziran'da Başbakan olayım onlara devlet nasıl yönetilir kursunu açacağım, gitsinler öğrensinler. Size sözüm söz refahı tabana yayacağım. Emekliye Ramazan ve Kurban Bayramı'nda birer maaş ikramiye vereceğiz, evet söz CHP iktidarında vereceğiz. Kıyameti koparıyorlar emekliye bu para verilmez diye, herkese veriliyor da emekliye niye verilmesin. Emekli bu ülkenin kalkınmasına, büyümesine yardım etti yıllarca çalıştı, didindi vergisini ödedi onu şimdi Türkiye'nin 1 numaralı insanı yapacağım o da hak ettiği parayı alacak."

(Sürecek)

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

mustafa

eğer Peygamberi aşırı sevmek ve Ayetleri bırakıp hadislerini din edinmek iyi bir şey olsaydı Allah (c.c.) Peygamberimizi(s.a.v.) göndermezdi. Zaten hıristiyanlar Hz İsa yı aşırı sevmekten tanrılaştırmışlar ve bir hadis kitabı olan incil in şu anki halini de kutsal kitap kabul etmişler. Allah'ın (c.c.) Kitabına ve o kitapta örnek gösterildiği şekli ile (Bende sizin gibi bir beşerim diyen) Peygambere (s.a.v) tabi olsak Peygamber bize gönül mü koyar?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş