DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

CHP'nin Kars mitingi

CHP'nin Kars mitingi

7 Yıl Önce
2015-06-01 13:00:48
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Hem şeker üreteceğiz hem şeker pancarı üreteceğiz hem besiciye yardımcı olacağız hem Türkiye'ye yardımcı olacağız. Köylü kazanacak, işçi kazanacak, esnaf kazanacak, Türkiye kazanacak, Kars kazanacak, herkes kazanacak. Sadece ve sadece hortumcular kaybedecek" dedi.

Kılıçdaroğlu, partisinin Kars Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği mitingde CHP iktidarında, 4 yıl içinde hiçbir ailenin "Ben yoksulum" demeyeceğini, hiçbir ailenin gelirinin 720 liranın altında olmayacağını belirtti.

"12 yıldır milletin ensesinde boza pişirdiler" diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Milleti değil, kendilerini düşündüler. 12 yıldır yandaşlarını düşündüler. Biz 'yuh' çekmeyelim. Sandığa gidelim, demokratik yollardan tepkimizi gösterelim. Güzel bir pankart var, 'parayla değil, gönüllü geldim' diyor. Ben onların nasıl miting meydanlarını doldurduklarını çok iyi biliyorum. Hiç onlarla ilgilenmiyorum. Benim derdim işsiz olan vatandaşımla ilgili, benim derdim akşam evinde tencere kaynamayan vatandaşımla ilgili, benim derdim bizim çocuklarımız nasıl iş bulacak onunla ilgili. Ben onlarla ilgilenmiyorum. Onlar çünkü halktan koptular, halkla onların yakından uzaktan hiçbir ilgisi yok."

Kılıçdaroğlu, AK Parti'lilerin yakınlarını, ceplerini düşündüğünü ileri sürerek, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için çalıştığını, kendisinin ise halk için çalışacağını söyledi.

Kendisinin halktan biri olduğunu, annesi ve ablasının okuma yazma bilmediğini, 7 kardeşten sadece kendisinin üniversite bitirdiğini belirten Kılıçdaroğlu, "Hiçbir kardeşim, amcam, dayım köşeyi dönmedi. Saraylarda oturmadık. Sizler nasıl yaşıyorsanız biz de aynen sizin gibi yaşıyoruz. O nedenle işsizliği ben bilirim, yoksulluğu ben bilirim ve ben söz verdim, bu ülkede yoksulluğu tarihe gömeceğim" ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu, Kars'ın hayvancılık ve besicilik konusunda çok önemli bir kent olduğunu vurguladı. Et ve Balık Kurumunu yeniden yapılandıracaklarını bildiren Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Adı Et ve Süt Kurumu olacak. Sadece ve sadece besicilerimize hizmet edecek. Kombina mı, elbette olacak. Nerede olacak, elbette Kars'ta olacak. Kars'ın yaylaları buna imkan veriyor. Çalışkan insanları buna imkan veriyor. Şeker fabrikasını niye kapatmayacağız. Hem şeker üreteceğiz hem şeker pancarı üreteceğiz hem besiciye yardımcı olacağız hem Türkiye'ye yardımcı olacağız. Köylü kazanacak, işçi kazanacak, esnaf kazanacak, Türkiye kazanacak, Kars kazanacak, herkes kazanacak. Sadece ve sadece hortumcular kaybedecek."

Kılıçdaroğlu, her hükümetin yol, köprü yaptığını, bunlarla övünülmemesi gerektiğini belirterek, 17 milyon yoksul bulunduğunu, 6 milyon 250 bin kişinin işsiz olduğunu, yoksulluğun, işsizliğin çözülmediğini vurguladı.

Hükümetin halktan koptuğunu savunan Kılıçdaroğlu, halkın sorununu çözeceğini, her eve bereketi, huzuru, mutluluğu getireceğini, kimsenin "ben yoksulum" demeyeceğini dile getirdi.

Kars'ın köylerinin, yaylalarının su beklediğini ancak su sorununun çözülmediğine değinen Kılıçdaroğlu, "13 yılda su sorununu çözemediler. Bir de diyorlar ki 'Biz Amerika'da Kızılderililere su sorununu çözmek için yardım ettik.' Ya sen önce Kars'a gel, bırak Amerika'yı. İnsanların çeşmelerinden su aksın. Hangi yüzyıldayız" ifadesini kullandı.

"Yabancıların Çalıştırılması Hakkında Kanun Tasarısı" hazırladığına işaret eden Kılıçdaroğlu, 6 milyon 250 bin işsiz olduğunu, yabancıların Türkiye'de istihdam edileceğini belirtti.

"Eğer Karslı bütün bunlara karşı 'ben hükümete oy veriyorum' diyorsa şikayet etmeye hakkı yoktur" diyen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Madem ki çocuğun işsiz kalacak, Kars'ın şikayet etmeye hakkı yoktur. Eğer şikayet ediyorsa 'ben çocuğuma iş istiyorum' diyorsa atama bekleyen öğretmen 'ben öğretmen olarak atanmak istiyorum' diyorsa diz boyu yoksulluk var, 'yoksulluğa çare istiyoruz' diyorsan adres belli Serhat şehri Kars, Atatürk'ün partisi Cumhuriyet Halk Partisi."

(Sürecek)

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş