DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

CHP'nin Gölbaşı mitingi

CHP'nin Gölbaşı mitingi

04.06.2015 15:24:05
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Artık istikrar edebiyatı yapmıyorlar. 'Efendim istikrar bozulurmuş.' Memlekette istikrar mı kaldı? 17 milyon yoksulun olduğu ülkede istikrar mı olur? Aradan kaç ay geçti bakın, bir Hazine Müsteşarını bile tayin edemiyorlar. Tam bir bozguna uğradılar, aşağıya doğru gidiyorlar. Yukarıya doğru giden halka güven veren tek parti CHP'dir" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde halka hitap eden Kılıçdaroğlu, vatandaşlardan pazar günü sandığa gitmelerini istedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, "Sandığa giderken, geçen seçimlerde CHP'ye oy vermemiş, vermeyi düşünmemiş veya sandığa gitmemiş bir vatandaşımı daha ikna edeceksiniz. Beraber sandığa gideceksiniz, bu kez 'CHP için oyumuzu kullanalım' diyeceksiniz" değerlendirmesinde bulundu.

Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Diyebilir ki o vatandaşımız, 'ben niye CHP'ye oy vereyim, bir neden söyle bana?' Ona şunu söyleyin; '13 yıldır iktidardalar. 13 yılda 17 milyon yoksulumuz oldu. 13 yılda 6 milyon 250 bin işsizimiz oldu. 13 yılda aylığı bin liranın altında olan 8 milyon emeklimiz oldu. 13 yılda yanlış dış politika nedeniyle 2 milyon Suriyelimiz oldu. 13 yılda 2 Trakya büyüklüğünde alan artık çiftçi tarafından ekilmiyor.' Diyeceksiniz, Kılıçdaroğlu diyor ki 'ben sadece ve sadece 4 yıl için yetki istiyorum. Dört yılda yoksulluğu bitireceğim, işsizlikle mücadele edeceğim.' Diyeceksiniz ve oy isteyeceksiniz. O vatandaşımızı ikna edip, sandığa götüreceksiniz. Çocuklarımız için götüreceksiniz, güzel geleceğimiz, yaşanacak Türkiye için götüreceksiniz. Hepimize görev düşüyor. Bana düşüyor, adım adım geziyorum. Büyük, küçük miting, hepsini yapıyorum. Nerede vatandaş varsa Kılıçdaroğlu orada. Herkes bunu böyle bilsin."

Koalisyon tartışmalarını hatırlatarak, CHP'nin tek başına iktidar istediğini belirten Kılıçdaroğlu, "Artık istikrar edebiyatı yapmıyorlar. 'Efendim istikrar bozulurmuş.' Memlekette istikrar mı kaldı? 17 milyon yoksulun olduğu ülkede istikrar mı olur? Aradan kaç ay geçti bakın, bir Hazine Müsteşarını bile tayin edemiyorlar. Tam bir bozguna uğradılar, aşağıya doğru gidiyorlar. Yukarıya doğru giden halka güven veren tek parti CHP'dir" diye konuştu.

-"Vatandaşın derdi neyse onunla ilgileneceğim"

İktidar olmaları durumunda siyasette kavgaya yer vermeyeceğini ifade eden Kılıçdaroğlu, vatandaşın derdi neyse onunla ilgileneceğini bildirdi.

Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Her vatandaşım şunu çok iyi bilsin; akşama kadar konuşuyorlar, 'yoksulluğu bitireceğiz' diyorlar mı? 'İşsizliği bitireceğiz' diyorlar mı? 'Emekliye, Ramazan ve Kurban bayramlarında rahat bir nefes aldıracağız' diyorlar mı? Diyemiyorlar. Çünkü Davutoğlu, Erdoğan için çalışır, Kılıçdaroğlu halk için çalışır. Size inanıyorum, size güveniyorum. 8 Haziran'da güzel bir Türkiye'yi, yaşanacak, huzurlu bir Türkiye'yi, gerginlikten arınmış bir Türkiye'yi, geleceğe umutla bakacağımız bir Türkiye'yi hep birlikte inşa edeceğiz. Hiç kimse endişe etmesin. Devletin nasıl yönetileceğini onlar bilmezler, ben bilirim. Verginin nasıl toplandığını onlar bilmez, ben bilirim. Bütçenin nasıl yapılacağını onlar bilmez, ben bilirim. Diyorlar ya 'Kılıçdaroğlu bu işleri nasıl yapacak?' Söz, Kılıçdaroğlu sözü ben sabahın altısında oğluma telefon edip, 'evladım paraları sıfırla demeyeceğim.' Benim bakanlarımın çocuklarının yatak odalarında boy boy para kasaları olmayacak. Devleti bilirim, namuslu siyasetten yanayım."

-"Türkiye kazansın istiyorum"

Kul hakkı yemeyeceğini, saray merakı da olmadığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Benim bir merakım var, o da bu güzel coğrafyada hiçbir çocuk yatağa aç girmesin. Eğer meraksa benim merakım bu. İşçi, esnaf, çiftçi, emekli kazansın, Türkiye kazansın istiyorum, hortumcular kaybetsin istiyorum" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, emekli olduktan sonra yeni bir işte çalışanların aylığından yüzde 15 sosyal güvenlik destek primi kesildiğini iddia ederek, iktidar olmaları durumunda buna son vereceklerini açıkladı.

Konuşmasının ardından seçim otobüsü ile ilçede tur atan Kılıçdaroğlu, daha sonra Polatlı'ya hareket etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş