DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

CHP'nin Eskişehir mitingi

CHP'nin Eskişehir mitingi

7 Yıl Önce
2015-05-31 17:57:41
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeleri halinde sosyal yardımların hiçbirisini kesmeyeceklerini, tam tersine yardımları en az iki katına çıkaracaklarını söyledi.

Kılıçdaroğlu, partisince Sıhhiye Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Allah'ın izniyle Başbakan olup, Türkiye'nin sorunlarını çözeceğini belirterek, kararlılıkla adım adım iktidara yürüdüklerini vurguladı.

Eskişehir'de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Kılıçdaroğlu, "Eskişehir ile bütün Türkiye gurur duyuyor. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir'i yaşanacak bir kent haline getirdi. Eskişehir'i bir dünya markası haline getiren Yılmaz Hocamız. O nedenle onunla ne kadar övünsek azdır. Diyorlar ya 'CHP ne yaptı?', ne yaptığımızı görmek istiyorsan gel Eskişehir'e kardeşim, görürsün ne yaptığımızı" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, vatandaşların sandığa gidip tepkisini göstermesini gerektiğini vurguladı.

Kendisinin başbakanlığında siyasette kavganın olmayacağını ifade eden Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Vatandaştan topladığım her kuruş verginin hesabını vereceğim. Benim başbakanlığımda oy versin ya da vermesin hiçbir vatandaşımı ötekileştirmeyeceğim. Herkese eşit muamele yapacağım. 'Herkesin başımın üstünde yeri var' diyeceğiz. Onlar böldüler, ben böldürmeyeceğim. Onlar kavga istiyor, ben kavga etmeyeceğim. Hiç onlara cevap vermiyorum, hiç onları dikkate almıyorum. Benim sorunum, benim derdim vatandaşın derdidir. Vatandaşın derdini çözeceğim ben. 17 milyon yoksul yurttaşıma açık ve net şunu söylüyorum, açlık çektiğini biliyorum, işsizlik çektiğini biliyorum, çocuklarının yeteri kadar beslenemediğini biliyorum, annelerin evde acı çektiğini biliyorum, senden sadece bir şey istiyorum. 7 Haziran'da sandığı git ve CHP'ye oy ver. Gerisini düşünme."

-"Yoksulluğu bitireceğim"

Kılıçdaroğlu, CHP iktidarında hiçbir ailenin gelirinin 720 liranın altında olmayacağını savunarak, ailelerin yoksulluğunu hiçbir zaman teşhir etmeyeceklerini bildirdi.

"CHP, iktidara gelirse sosyal yardımları kesecek" diye bir propagandanın yapıldığını anlatan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Niye keselim? 77 milyon yurttaşım duysun. Asla sosyal yardımların hiçbirisini kesmeyeceğiz, tam tersine CHP iktidarında sosyal yardımları en az iki katına çıkartacağız. 13 yılda 17 milyon yoksul yarattılar. Sadece 4 yıl yetki istiyorum. 4 yıl yetki verin, yoksulluğu bitireceğim. Bu güzel topraklarda, bu güzel ülkede, bayrağımın altında bir çocuk bile yatağa aç girmeyecek. Yetki verin sorunları çözeceğim, Türkiye'yi şaha kaldıracağım."

-"İş garantili eğitim sistemini başlatacağız"

Kılıçdaroğlu, gençler için getirilen bütün yasakları ve YÖK'ü kaldıracağını kaydetti.

Gençlerin üniversitelerde, yönetimde söz ve karar sahibi olmaları sağlayacağını dile getiren Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Öğrenciyken kredi alıyorsunuz. Mezun oluyorsunuz. Bir sürü sonra kredi borcunu ödeyeceksiniz ama işe girmemişsiniz. Sizden zorla para istiyorlar. Bunu düzelteceğim. İşe girdikten sonra kredi ödemeleri başlayacak. Bütün genç kardeşlerime söz veriyorum. Hiç endişe etmeyin. İş garantili eğitim sistemini başlatacağız. Bütün organize sanayi bölgelerinde yatılı meslek liseleri kuracağız. Öğrencimiz hem okuyacak hem stajını yapacak. Mezun olduğu zaman da işi hazır olacak. Bunu sanayicilerle, KOBİ'lerle işbirliği içinde gerçekleştireceğiz. İkinci öğrenimde harçlar var. O harçları da kaldıracağız, hiç endişe etmeyin. Sevgili gençler size Türkiye'nin umudu, geleceği olarak bakıyorum. Siz çalıştığınız, ürettiğiniz sürece bu ülke size minnet duyacaktır. Çünkü bir ülkenin geleceği gençlerdedir. Gazi Mustafa Kemal'in Gençliğe Hitabesi'ni asla unutmayın."

(Sürecek)

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

kürdistan

Kim ne derse desin Kürtler Obamaya cok sey borclu. Kürt tarihinde sayin Obama kadar Kürtlere destek veren baska bir lider az bulunur. Kobanideki kürt kardeslerimize ve Şengaldeki Ezidi Kürtlere Obamanin buyuk destegi oldu. Amerika olmasaydi o yerlerde butun Kürtler katledilecekti. Şimdi kalkip Kürtleri ABD kuklasi olarak suçlayan kişiler kesinlikle Kürt dusmanidirlar. Amerika bize yardim ederken biz Kürtleri piyonlukla suclayanlar katledildigimizde zil takip oynuyorlardi. Obamanin heykeli Kobaniye dikilmelidir. O yuzden Biji Obama diyorum. Kürtler sana minettardir.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş