DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

CHP'nin Denizli mitingi

CHP'nin Denizli mitingi

7 Yıl Önce
2015-05-26 22:22:07
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 7 Haziran'dan itibaren yeni bir düzeni başlatacaklarını belirterek, "Ecevit'in düzeni. Ne diyor Ecevit, 'Ne ezen, ne ezilen, insanca, hakça bir düzen' diyor. İnsanca, hakça bir düzeni başlatacağız" dedi.

Kılıçdaroğlu, partisinin Özay Gönlüm Meydanı'ndaki mitinginde yaptığı konuşmada, 13 yılda aylık geliri 200 liranın altında 17 milyon yoksul, aylık geliri bin liranın altında 8 milyon emeklinin oluşturulduğunu öne sürerek, "Ankara'da oturan beyler acaba ayda bin lirayla geçinebilirler mi? Bir deneyin kardeşim. Ayda bin 500 lira asgari ücretle buyurun bir geçinin bakalım. Vallahi arabalarınızı da vereceğiz. Sadece mutfak masrafınızı ödeyebiliyor musunuz? Halktan koptular, milyarlık arabaları artık çerez olarak görüyorlar" değerlendirmesinde bulundu.

CHP'nin projelerine hiç itiraz edilmediğini, 'yanlış' denilmediğini ancak 'Kılıçdaroğlu bunu nasıl yapacak' sorusunun yöneltildiğini anlatan Kemal Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Açık net söylüyorum. 77 milyon yurttaşım duysun. Kılıçdaroğlu başbakan olduğunda sabahın 6'sında oğluna telefon edip 'Oğlum paraları sıfırla' demeyecek. Benim bakanlarımın çocuklarının yatak odalarında boy boy kasalar olmayacaktır. Benim bakanlarım birilerinin önüne yatmayacaktır. Benim genel müdürlerimin evlerinde ayakkabı kutularında milyon dolarlar olmayacaktır. Çünkü aldığım terbiye, sizin terbiyeniz. İnanç sizin inancınız. Bana şunu öğrettiler. Kul hakkı yemeyeceksin ve yedirmeyeceksin. Onun için kendine de partime de halkıma da güveniyorum.'

Kılıçdaroğlu, eleştirilerini şöyle sıraladı:

'İtiraf dönemi başladı. İsraf almış başını gidiyor. Bunların içinde yine Ankara'daki bir bey dedi ki, 'Eğer bu kadar israf olmasaydı vergiye bile gerek kalmazdı'. Ne güzel söylüyor, doğruyu söylüyor. İsraf inancımıza göre haramdır. Yazık, günahtır. Bu kadar yoksul varken israf olur mu? Altın kaplamalı klozet yaptıracağına, bin 100 odalı kendine saray yaptıracağına hiç aklına gelmiyor mu, 17 milyon yoksul var bu ülkede. Hiç aklına gelmiyor mu? Bu ülkede çocuklar yatağa aç giriyorlar.'

-"Ecevit'in düzeni"

Yaşanacak bir Türkiye'yi kurmak için vatandaşlardan 4 yıllığına yetki isteyen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 4 yılda yoksulluğu bitirip tarihe gömeceğini iddia ederek şunları söyledi:

"Şimdi seçim bildirgemizi açıkladık ya ezberleri bozuldu. Bir şey söyleyemiyorlar. Şimdi mağduriyet edebiyatına başladılar. Efendim neymiş 'Biz kefen giydik'. Niye giydin kardeşim. 'Efendim işte idamdan korkmuyoruz". İdam yok ki zaten, niye korkuyorsun, Hangi gerekçeyle korkuyorsun? Şaşırdılar ezberleri bozuldu.

7 Haziran'dan itibaren yeni bir düzeni başlatıyoruz. Ecevit'in düzeni. Ne diyor Ecevit. 'Ne ezen, ne ezilen, insanca, hakça bir düzen' diyor. İnsanca, hakça bir düzeni başlatacağız. Açık ve net söylüyorum, mütevazi değilim. Türkiye'nin sorunları çok. Bu iktidar artık sorunları çözemez. Çünkü kendisi sorundur. Sorun olan bir ikdidar sorunları çözemez. Her sorunu çözmeye hazır bir tek parti var o parti Gazi Mustafa Kemal'ın, Kuvayimilliyenin partisi Cumhuriyet Halk Partisi'dir."

-"Sizden birisiyim"

Halktan biri olduğunu, 7 çocuklu bir aileden geldiğini, annesinin, ablasının okuma yazma bilmediğini, yoksulluğun, işsizliğin, garipliğin ne olduğunu iyi bildiğini ifade ederek, "sizden birisiyim" sözlerini kullanan Kemal Kılıçdaroğlu, bir evde tencere kaynamıyorsa, yoksulluk varsa onu en çok annelerin hissettiğini kaydetti.

Yoksulluğu bitireceğini ve her yoksul ailedeki annenin banka hesabına 720 lira yatıracaklarını vaat eden Kılıçdaroğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

"Ankara'da oturan beyler, Samsun'da açlıktan ölen Kübra bebeği hatırlamıyorlar bile ama ben unutmadım. Onlar, o Ankara'da kendilerine altın kaplama klozet yaptıran beyler Konya'da bir gecekonduda kışın camı kırık olduğu için zatürreden ölen Ayaz bebeği unuttular ama ben unutmadım. Ben bu ülkede yoksulluğu bitireceğim. Sözüm sözdür. 17 milyon yoksula sesleniyorum. Sen Ankara'daki beylere inanma. Sen yoksulluğun, garipliğin, işsizliğin ne olduğunu bilen, senin gibi yaşayan bir lidere, bir partiye Mustafa Kemal'in partisine güven."

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, mitingin ardından CHP Denizli milletvekili adaylarıyla birlikte vatandaşları selamladı.

(Bitti)

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

kürdistan

Kürt bebelerini öldüren sizlersiniz. Ceylan onköl ve yuzlercesini. Kürtler kendi bebelerini nasil oldursun. Bu kadar iftira ve asagilikca zirvalari kusmaya utanmiyor musunuz. 4500 kürt koyu yakildi 3 milyonu batiya süruldu. 17500 faili mechul kurt olduruldu. türkiye rumuzlu kişiye, eger kürtler senin ailenden yasli birine tecavüz ettilerse söyle. ama yoksa 1990larda koy basip kürt kadinlarinin irzina gecen resmi gorevliler icin birsey diyecek kadar vicdan ve iman sahibi misin merak ediyorum.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş