DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

CHP'nin Adıyaman mitingi

CHP'nin Adıyaman mitingi

7 Yıl Önce
2015-06-02 14:26:14
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Saraya, yandaşa, ihaleciye para var, emekliye gelince 'para yok' diyorlar. Türkiye'de 11 milyon emekli var bir tek fire bile istemiyorum. Çünkü emeklilerin hakkını savunan sadece benim" dedi.

Kılıçdaroğlu, partisince Sakarya Caddesi'nde düzenlenen mitingde, Adıyaman'ın, bereketli topraklar ve görkemli bir tarih üzerine kurulduğunu söyledi.

Türkiye'nin markası olması gereken bir kentin 13 yıldır ihmal edildiğini savunan Kılıçdaroğlu, "7 Haziran'da oy kullanacaksınız, bunu düşünün. 13 yıldır tek başına iktidardalar, ne yaptılar. Burnunuzun dibinde su var ama Adıyaman'ın topraklarının yüzde 80'i sulanmıyor. Neden sulanmıyor çünkü iktidar olanlar ceplerini düşündüler, yandaşlarını düşündüler, iktidar olanlar sizi değil kendilerini düşündüler" diye konuştu.

Türkiye'de son 10 yılda 2 Trakya büyüklüğünde arazinin ekilmediğini ileri süren Kılıçdaroğlu, CHP iktidarında çiftçinin emeğinin karşılığını alacağını dile getirdi.

Kılıçdaroğlu, kendisinin emek, üretim ve alın terinden, bazı kişilerin ise köşeyi dönmekten yana olduğunu savundu.

Adıyamanlı çiftçilere seslenen Kılıçdaroğlu, "Eğer siz, alınterinizin karşılığını almak istiyorsanız, ürününüz bereketli olsun istiyorsanız gideceğiniz tek adres var. Oylarınızı bölmeyin adres CHP'dir" ifadesini kullandı.

- "Hiçbir vatandaşımı ötekileştirmem"

Partisinin seçim vaatlerini anlatan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Saraya, yandaşa, ihaleciye para var, 'emekliye gelince para' yok diyorlar. Türkiye'de 11 milyon emekli var bir tek fire bile istemiyorum. Çünkü emeklilerin hakkını savunan sadece benim. Şimdi siz mevcut iktidar tarafından ikinci sınıf vatandaş olarak görülüyorsunuz. Siz bu ülkenin birinci sınıf yurttaşlarısınız. Ülkenin kalkınmasında sizin emekleriniz, alın teriniz var. Ülkenin size vefa borcu var ama sizin hakkınızı CHP dışında savunan ikinci bir parti yok. Benim her şeyimi eleştirebilirsin ama ben sana şu güvenceyi veriyorum. Kılıçdaroğlu hiç kimsenin ekmeğiyle uğraşmaz, hiç kimsenin ekmeğine göz koymaz. Hangi partiye oy verirsen ver ben senin hakkını teslim edeceğim. Hiçbir yurttaşımı ötekileştirmem. İnancı, kimliği, yaşam tarzının başımın üstünde yeri var. Hiç kimsenin kimliğini, yaşam tarzını, inancını siyaset konusu yapmadım, yaptırmayacağım. Benim için insan, Allah'ın yarattığı en değerli varlıktır ve başımın üstünde yeri vardır."

- "Yüreğimde insan sevgisi var"

Kılıçdaroğlu, halktan geldiğini ve işsizliğin, açlığın, acının ne olduğunu çok iyi bildiğini vurguladı.

Zengin bir aileden gelmediğini anlatan Kılıçdaroğlu, "Benim saraya merakım yok. Köşeyi dönme, altın kaplama klozet merakım da yok. 'Benim çocuklarım hak etmedikleri halde köşeyi dönsünler' diye bir düşüncem de yok. Ben alın terine değer veririm. Davutoğlu, Erdoğan için çalışır. Kılıçdaroğlu halk için çalışır. Halk için çalışırken ayrım yapmaz. 77 milyon yurttaşa aynı gözle bakar. İnancı, kimliği, yaşam tarzı ne olursa olsun aynı gözle bakar. Çünkü benim yüreğimde insan sevgisi var. Çünkü ben insanımı seviyorum" şeklinde konuştu.

Merhum Ecevit'in geleneğinden geldiğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Ne ezen, ne ezilen, insanca hakça bir düzen" dediklerinin altını çizdi.

Kılıçdaroğlu, hazırladıkları seçim bildirgesiyle Ankara'daki beylerin ezberlerini bozduklarını söyledi.

- "Türkiye'nin büyümeye ve barışa ihtiyacı var"

Türkiye'de eksikliğin, "dürüst, namuslu ve halkı kucaklayan siyaset" olduğunu savunan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"O nedenle 7 Haziran yeni bir başlangıç. Hepimizin sorumluluğu var. Sizden daha fazla oy, daha fazla milletvekili istiyorum. Türkiye'nin kavga etmeye zamanı yok. Türkiye'nin büyümeye ve barışa ihtiyacı var. Türkiye'nın kavgasız siyasete ihtiyacı var. Bakın onlar konuşuyorlar, hiçbirisine cevap vermiyorum. Türkiye'nin kavgaya değil huzura ve barışa ihtiyacı var. Bu milletin derdi var, yatağa aç giren çocuklar var. Onlar bizim insanlarımız değil mi. Esnafın haline bakın. Bütün esnafa sesleniyorum; artık sen de uyan, sen de 'artık yeter' de. Sen de artık 'CHP' de. Sen de hak iste. Mağduriyet edebiyatı yapıyorlar, 'Biz kefen giydik' Niye kefen giydin ne oldu da kefen giyiyorsun. Ne derlerse desinler. inanmayın. 13 yıldır sizi aldattılar, en temiz duygularınızı sömürdüler. İsrafta bunların eline kimse su dökemez. Milyarlık arabalara 'çerez parası' diyorlar. 'Asgari ücret bin 500 lira olmaz' diyorlar. Altın kaplı klozetler kullanıyorlar, 'emekliye 2 aylık ikramiye olmaz' diyorlar. Taşeron işçiye kadro olmaz diyorlar."

- "İç ve dış politikada duvara dayandık"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, siyasete girdiği günden itibaren her zaman her ortamda doğruları söylediğini belirtti.

Türkiye'nin yeni bir başlangıca ihtiyacı olduğunu anlatan Kılıçdaroğlu, "İç ve dış politikada duvara dayandık. Ortadoğu'ya bakın hangi halde. Müslüman kanı akıyor. Tırlarda yakalanan silahları hepiniz gördünüz. Müslüman kanı akıtmak için silah gönderdiler. Ellerine silah verdiler. Yazık, günah değil mi. O nedenle önümüzdeki seçimler önemli seçimlerdir" dedi.

Bu arada öğle ezanı sırasında konuşmasına ara veren Kılıçdaroğlu'na kasket hediye edildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ahmet duman

kilit cümle şu:'bu denli büyümesi şüpheli...' paralel yapı için de aynı şeyleri yıllar önce söylediğimde kızmıştı arkadaşlarımız...hdp'nin barajı geçmesi de, akp'nin bu kadar güçlü olması da ŞÜPHELİ...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş