DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'CHP'liler, CHP'ye inanmıyor'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, 'Bugün CHP'ye oy verenler bile, CHP'yi iktidara liyakatli görmüyor' dedi.

7 Yıl Önce
2015-06-01 21:14:00

Seçim çalışmaları kapsamında, Zeytinburnu'nda yaşayan Nagihan Kılıçkaya'nın evini ziyaret eden Erdem, 7 Haziran'daki seçimlere değinerek, seçimlerin ülkeler için büyük öneme sahip olduğunu ve iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.
AK Parti iktidarı süresince yapılan çalışmalardan bahseden Erdem, Ordu ve Hakkari Yüksekova'da havaalanları yapıldığını, Türkiye'nin kendi uçağını yapmaya başladığını, eğitim, sağlık ve ulaşım alanlarında yeni düzenlemeler ve değişikliklerin hayata geçirildiğini kaydetti.

"MUHTEŞEM ESERLER KAZANDIRDIK"
Ekrem Erdem, AK Parti'nin her seçimde oyunu arttırdığına işaret ederek, "Bildiğiniz gibi AK Parti gerçekten iktidarda bulunduğu dönemde, güzel işler yaptı. Bakın 13 yılı bitirmek üzereyiz. 13 yılda ülkemize büyük hizmetler yaptık. Muhteşem eserler kazandırdık, kazandırmaya da devam ediyoruz. Bir taraftan seçim çalışmaları yapılırken, bir taraftan da ülkemiz çok büyük hizmetlerle karşı karşıya" diye konuştu.

Vatandaşın cebine giren paranın arttığını vurgulayan Erdem, şöyle devam etti:
"Asgari ücreti ve emekli maaşını konuşuyorlar. Konuşuyorlar da AK Parti'den önce kaç para alıyordu bir emekli? Asgari ücret 184 liraydı. Enflasyon yüzde 30'un üzerindeydi. 70-80 dolar yapar. Şimdi 950'ye çıkartmışız. Bunun teşekkürünü yapmıyor muhalefet. Muhalefetin aslında bu yönde konuşmaya hiç hakkı yok. 184 liraya mahkum etmişlerdi bu milleti."

"BU MİLLET VAAT EDENLERDEN ÇOK ÇEKTİ"
Erdem, bu seçimde de AK Parti'nin kazanacağı yönünde yorumlar yapıldığını hatırlatarak, "Niye AK Parti'yi iktidara layık görüyorlar da MHP'yi ve CHP'yi görmüyorlar. Bugün CHP'ye oy verenler bile, CHP'yi iktidara liyakatli görmüyor. Kazanacağına inanmıyor. Bunların liderleri kendi taraftarına güven vermiyor, bırakın topluma güven vermeyi. Bu millet vadedenlerden çok çekti" değerlendirmesinde bulundu.

Gezi Parkı odaklı olayların 2. yılı olduğunu da anımsatan Erdem, "Taksim'den İstanbul'a kazandırılacak muhteşem bir eseri engellemek için sokaklara döküldüler. Bizim çılgın projelerimizden bir tanesiydi, Taksim projesi. Biz, Gezi alanıyla, Taksim Meydanı'nı birleştireceğiz. Trafiği de şehrin altına alacağız. Bu herkesin işi değil. Yürek ister böyle bir proje, para ve imkan ister. Ama karşı çıktılar" ifadelerini kullandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş