DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

18,4191 ₺

EURO

17,8508 ₺

ALTIN

973,15 ₺

BİST

3.281,61 ₺

CHP'li vekillerden DHKP-C'li avukatlara destek

CHP'li milletvekilleri Mahmut Tanal, Sezgin Tanrıkulu ve Barış Yarkadaş DHKP-C'li avukatların yargılamasına katılarak, avukatlara destek verdi.

5 Yıl Önce
2017-09-22 17:39:31

DHKP-C'nin birçok eyleminde yer alan 16 avukat İstanbul'daki Çağlayan Adliye'sinde yargılandı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekilleri Mahmut Tanal, Sezgin Tanrıkulu ve Barış Yarkadaş da avukatlara destek için mahkemeye gitti.

DURUŞMA ÖNCESİ BİR ARAYA GELDİLER

DHKP-C'li teröristlerin tahliye edilmesini talep eden CHP milletvekilleri, DHKPC'lilerle duruşma öncesi bir araya geldi. CHP'li vekillere, parti içinden tepkiler de gecikmedi. Partinin ulusalcı kanadı eleştiri oklarını CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yöneltti, ancak Kılıçdaroğlu cephesinden herhangi bir cevap gelmedi.

MAHKEME KARARINI VERDİ

Savcılık sorguları sonrası nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen avukatlardan Yağmur Ereren, Süleyman Gökten, Aytaç Ünsal, Şükriye Erden, Naciye Demir, Zehra Özdemir, Engin Gökoğlu, Behiç Aşçı, Ayşegül Çağatay, Didem Baydar Ünsal, Ebru Timtik ve Aycan Çiçek'in ''silahlı terör örgütüne üye olma'' suçundan tutuklanmalarına karar verildi. Şüpheliler Özgür Yılmaz ve Barkın Timtik'in de ''silahlı terör örgütü kurma veya yönetme'' suçundan tutuklanmasına karar veren hakimlik, diğer iki şüphelinin ise adli kontrol kararıyla serbest bırakılmasına hükmetti.

.

YORUMLAR (2)

sosyal medyada bunu haber yapmazlar.benzer bir olay akpde olsaydı ortalığı kaldırırlardı.o yüzden türkler sosyal medyada daha aktif olmalı.görüyorsunuz işte.

ne bekliyorsunuz ki soy ismi tanrı kulu ama kendisi terörist kulu

Görüş Bildir Bizimle Paylaş