DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

CHP'li Levent Gök: Davet gelirse gideriz

CHP Ankara Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Levnet Gök, şehit cenazesinin yapıldığı köy için 'İleride Akkuzulu köyünden bir davet gelirse gideriz mutlaka' dedi.

3 Yıl Önce
2019-04-26 08:35:27

Çubuk ilçesindeki cenaze töreninde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'yla saldırıya uğrayan isim CHP Ankara Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Levnet Gök, Habertürk'te Kübra Par'ın sorularını yanıtladı.

"O KÖYDEN DAVET GELİRSE YİNE GİDERİZ"

Gök, "İleride Akkuzulu köyünden bir davet gelirse gideriz mutlaka. Onları da Meclis'te ağırlarız. Biz birbirimizi tanımak, anlamak durumundayız. Bu aşılması gereken bir meseledir" diye konuştu.

"AK PARTİLİ YENEROĞLU ÇOK ÖZEL BİR MİLLETVEKİLİ"

CHP'li Gök ayrıca saldırıdan sonra kendisini önce telefonla arayıp ardından ziyarete gelen AK Partili Mustafa Yeneroğlu için "Mustafa Yeneroğlu çok özel bir milletvekilidir. Çok sorumlu bir siyasetçi. Benim açımdan çok değerli bir ziyaret oldu. Bir CHP'li vekille AK Partili vekil bu üzücü hadisede yanyana gelebiliyorlar. Sayın Yeneroğlu'nun dünkü ziyareti çok kıymetlidir. Onun için kendisine sizin huzurunuzda bir kez daha teşekkür ediyorum" diye konuştu.

"BİZİ ARAYAN CHP'LİLERİN ÇUBUK'A GELMESİNİ YASAKLADIK"

Bizi arayan bütün CHP'lilerin Çubuk'a gelmesini yasakladık. 'Biz devletimize güveniyoruz' dedik. Genel başkanımız o esnada mahsur kalmış ve eve alınmıştı.Saldırı olduğunda CHP'li yurttaşların kesinlikle Çubuk'a gelmeme talimatını verdim.

"TORUNLARIMIN BÜYÜDÜĞÜNÜ GÖREMEYECEĞİMİ DÜŞÜNDÜM"

Bir anda hayatımın bittiğini düşündüm. Bir an geldi ki artık buradan çıkış yok dedim. Aklıma şu geldi, bugün tam üç hafta oluyor bir torunum dünyaya geldi. Oğlunu Uras koyduk. Diğerinin ismi Uzay. Aklıma gelen şu oldu, ailem de dinliyorsa beni ilk defa duyacaktır. Onların büyüdüğünü göremeyeceğimi düşündüm. İç dünyamda o muhasebeleri yapmaya başladığım anda o araç gelip bizi aldı. O hayatın durduğu bir andı, tam bir can pazarıydı. Şimdi ben iç dünyamda büyük bir sorgulamayla bu saldırıyı gerçekleştiren insanların o davranış eğilimini çözmeye odakladım kendimi.Bunu anlayabilirsek, çözebilirsek Türkiye bir defa bunları yaşamaz. Toplumu bu hale getiren nedenleri hep birlikte irdeleyerek buralardan sürekli çıkmak durumundayız. Türkiye'de 21 Nisan tarihi kimsenin aklına gelmeyecek şekilde gündemden çıkarmalıyız.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş