DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'CHP kopyacımız çıktı'

Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak, CHP'nin emeklilere 2 maaş ikramiye vaadi ile ilgili, CHP'nin kendilerini taklit ettiğini söyledi.

7 Yıl Önce
2015-05-11 09:14:40

Seçimlere "Milli İttifak" adı altında girme kararı alan Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalakile eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, bir otelde düzenlenen Tekirdağ milletvekili adaylarını tanıtım toplantısına katıldı.

Kamalak, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'de düzenin değişmesi gerektiğini, işsizliğin ülkede büyük sorun olduğunu öne sürerek, ''Türkiyemiz bir tarım ülkesi. Tarımdaki gizli işsizlerle iş bulmaktan ümidini kesmiş gençleri de hesaba kattığımızda Türkiye'deki işsiz sayımız 6 milyon. 5,5 milyon gencimiz de üniversitelerde, onlar da potansiyel işsiz'' diye konuştu.

''CHP kopyacımız çıktı''

Türkiye'de iktidar ve muhalefet partilerinin ülkedeki olumsuzlukları değiştirmesinin mümkün olmadığını savunan Kamalak, Meclisin yeni bir sese ve ruha ihtiyacı olduğunu, o ruhun da Milli İttifakın oluşturduğu yeni ruh olduğunu söyledi.

Kamalak, şu görüşleri savundu:

''Ne vadediyor bizim dışımızdaki partiler? En kabadayısı Cumhuriyet Halk Partisi. Diyor ki, 'Biz iktidar olduğumuzda emeklilere her yıl bayramda 2 maaş ikramiyesi vereceğiz'. Ne zaman diyor bunu? 2015 yılında araziye açılınca, seçimler gündeme gelince o zaman söylüyor. Düne kadar bir taklidimiz vardı, AK Parti, bugün bir de kopyacımız çıktı CHP. O vaadin sahibi biziz. 27 Şubat 2001 tarihinde, yani 15 yıl önce, Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanına teklif ettiğimiz kanun tasarısında diyoruz ki, (657 sayılı kanuna tabi yani devlet memurları kanununa tabi memurlar ile işçi ve bağkur emeklilerine yılda 2 defa bayram ikramiyesi adı ile birer maaş tutarı ilave ödeme yapılmasına dair kanun teklifimiz gerekçesiyle birlikte ilişkiye sunulmuştur.)'' .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş