DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

18,4191 ₺

EURO

17,8508 ₺

ALTIN

973,15 ₺

BİST

3.281,61 ₺

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu:

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu:

8 Yıl Önce
2015-05-28 00:09:47
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara geldiklerinde, İstanbul'daki Atatürk Kültür Merkezi'nin (AKM) onarımını yaparak, süratli bir şekilde İstanbulluların hizmetine sunacaklarını bildirdi.

Kılıçdaroğlu, Halk TV'de yayımlanan "Yerel Gündem" programında, "yerel yönetimlere" ilişkin soruları yanıtladı.

"İktidara gelirseniz, Büyükşehir Yasası ve kapanan beldeler konusunda çalışmanız olacak mı?" sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, böyle bir çalışmalarının olacağını, kapanan beldelerle ilgili kararı halka soracaklarını ifade etti.

Köy tüzel kişiliklerinin haklarını teslim edeceklerini kaydeden Kılıçdaroğlu, Büyükşehir Yasası'nın çıkmasıyla, köylerde oturanların da su parası ödeyeceğini, imar yasasına tabi olacağını, proje çizdireceklerini anlattı.

CHP'nin, Büyükşehir Yasası'nın kırsal kesime uygulanmaması için TBMM'de önerge verdiğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, şikayetçi olan vatandaşların, bu yasayı çıkaran siyasal iktidara sandıkta ders vermesi gerektiğini söyledi.

- "81 ilin kültür merkezi olmalı"

"İktidara gelirseniz, uzun zamandır onarımı devam eden İstanbul'daki Atatürk Kültür Merkezi'ni hizmete geçirecek misiniz?" sorusuna, Kılıçdaroğlu, şu yanıtı verdi:

"Kesinlikle, projenin sahibinden izin alarak, onun arzu ettiği şekilde onarımını yapacağız ve süratli bir şekilde İstanbulluların hizmetine sunacağız. İstanbul gibi bir kentte bir kültür merkezinin uzun yıllardır boş bırakılması, hizmete açılmaması, aslında o siyasal iktidarın kültüre bakış açısını gösterir. Biz sadece İstanbul'un değil, Ankara'nın, İzmir'in, 81 ilin kültür merkezlerinin olmasını, insanların burada paneller dinlemesini, pek çok etkinliği hayata geçirmesini isteriz. Kültür açısından katılım bir şehirde yaşamanın olmazsa olmaz koşullarından birisidir, biz bunu yapacağız."

"CHP'li belediyelerin" sorulduğu Kılıçdaroğlu, belediyelerin çok güzel projelerinin olduğunu, bunların iyi bir şekilde tanıtılması gerektiğini kaydetti.

CHP'li belediye başkanlarından, özellikle gecekondu mahallelerinden başlayarak kreş, kadın eğitim merkezi ve kadın sığınma evleri yapmalarını isteyen Kılıçdaroğlu, zihinsel engellilerin çalışabilecekleri ve korunacakları mekanlara ihtiyaç olduğunu ifade etti.

.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş