DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Koç:

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Koç:

29.05.2015 12:25:40
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, "Adil bir seçim sonucunun sağlanabilmesi, milletin gerçek iradesinin sandığa yansıyabilmesi için bu seçimde çok kararlıyız" değerlendirmesinde bulundu.

Koç, yaptığı yazılı açıklamada, "seçim güvenliği tartışmalarına" değindi.

Seçmenlerde seçim güvenliğiyle ilgili tedirginlik olduğunu savunan Koç, bunun sorumlusu olarak da iktidar partisini gösterdi.

Koç, "Siyasi iktidarı bir kez daha uyarıyorum, milletin kaderiyle oynamayın. Türkiye'nin kaderiyle oynamayın. 65 yıldır serbest seçim yapan bir ülkede seçim güvenliğinin bu şekilde tartışılır olması aslında sizin sabıkanızdan ileri geliyor" ifadesini kullandı.

Seçmenlerden oylarına sahip çıkmasını da isteyen Haluk Koç, şunları kaydetti:

"Adil bir seçim sonucunun sağlanabilmesi, milletin gerçek iradesinin sandığa yansıyabilmesi için bu seçimde çok kararlıyız. Onun için de 7 Haziran'da, daha önce çevirdiğiniz dolapları size çevirtmeyeceğiz. Milletimizle beraber çevirtmeyeceğiz. 8 Haziran sabahına Türkiye AKP iktidarı olmadan uyanacak. Daha farklı, mutlu bir Türkiye'yi hep beraber yakalayacağız. CHP olarak seçim gününe yönelik hazırlıklarımızı tamamlamış durumdayız. Yani bütün sandıklarda bir CHP ordusu görev yapacak. Bunun yanında sivil toplum kuruluşları, barolar, diğer muhalefet partilerimiz sürekli olarak iktidarın daha önceki sandık sabıkalarını dikkate alarak ellerinden geleni yapacaklar. CHP bu seçimde YSK'nın eş zamanlı olarak verileri siyasi partilere de geçmesini genel merkezinde takip edecek. Islak imzalı tutanaklarla gelen sonuçların karşılaştırılması ve gereken itirazlar yasal süresi içinde yapılacak."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş