DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztrak:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztrak:

26.05.2015 16:32:13
CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, "Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizim hiçbir çeteyle ilişkimiz olamaz" dedi.

Öztrak, partisinin Kırklareli'ndeki seçim bürosunda düzenlediği basın toplantısında, vatandaşları CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yarın Lüleburgaz ilçesinde yapacağı "Büyük Trakya Mitingi"ne davet etti.

CHP olarak vatandaşın gerçek gündeminde yer alan sorunlara çözüm üretmek için çalıştıklarını belirten Öztrak, şöyle konuştu:

"Seçim vaatlerimizde, 'Taşeron işçileri kadroya geçireceğiz, mazottan vergi almayacağız' dedik. '720 lira altında geliri olan aile kalmayacak, sosyal destekleri iki katına çıkaracağız' dedik. Biz paraları vatandaşa vereceğiz. Esnafın, işçinin, çiftçinin yüzü gülecek ve Türkiye yaşanacak bir Türkiye olacak."

Öztrak, CHP iktidarı ile Türkiye'de demokrasinin, hukuk devletinin, saydamlığın, hesap verebilirliğin, güvenilirliğin ve ekonominin güçleneceğini aktardı.

Milli iradenin temsilcileri olduklarını dile getiren Öztrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlık sistemine ilişkin açıklamalarını eleştirdi.

Öztrak ayrıca, hiçbir çeteyle bağlantıları olmadığını ifade ederek, "Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizim hiçbir çeteyle ilişkimiz olamaz" diye konuştu.

- AA muhabirlerinin darbedilmesi

Öztrak, Anadolu Ajansı (AA) Kırklareli muhabirlerinin, bir depoda çıkan yangını görüntülemeye çalışırken darbedilmesini de kınadı.

Geçen hafta yapılan saldırı nedeniyle AA muhabirlerine geçmiş olsun dileklerini ileten Öztrak, "Basına saldırı özgürlüğe saldırıdır. Benim haber alma özgürlüğüme saldırıdır. Basına yapılan saldırıyı kabul etmemiz mümkün değildir. Bu saldırıyı şiddetle kınıyorum. Sorumluların da bir an önce cezalandırılmasını bekliyorum" ifadelerini kullandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

AKPLİ RESUL

AKP KENDİNE ÇEKI DÜZEN VERIRISE HENUZ ZAMAN GEC DEGIL

Görüş Bildir Bizimle Paylaş