DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba:

01.06.2015 19:04:07
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "İlk kez bir seçim döneminde muhalefetin projelerine karşılık iktidarın bir tek projesi dahi yok" dedi.

Ağbaba, partisinin Elbistan ilçesindeki Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği mitingde, 7 Haziran'da CHP'nin tek başına iktidar olması gerektiğini belirterek, Kahramanmaraşlıları CHP'ye oy vermeye çağırdı.

Türkiye'nin önemli bir seçime gittiğini ifade eden Ağbaba, "Bu seçimi diğer seçimlerden ayıran birkaç özellik var. İlk kez bir seçim döneminde muhalefetin projelerine karşılık iktidarın bir tek projesi dahi yok" diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim kampanyası başlamadan önce önemli projeler açıkladığını savunan Ağbaba, şunları kaydetti:

"Kılıçdaroğlu, 'Emekliye iki maaş ikramiye vereceğim' dediğinde ortalık karıştı. Şimdiye kadar kendi ceplerini düşünenler, ilk defa emeklinin yoksulun cebi düşünülünce ayağa kalktılar. Cumhuriyet Halk Partisi'nin seçim bildirgesini halkın tüm kesimleriyle birlikte hazırladık. Bildirgemiz, Türkiye'de çok ses getirdi. Çünkü gerçekçi ve ilgili kişiler hazırladı. Türkiye'nin her yerinde tartışıldı. Toplumda da kabul gördü."

Ağbaba, 8 Haziran'dan CHP'nin tek başına iktidar olması halinde Elbistan'ı il yapacaklarını sözlerine ekledi.

Konuşmanın ardından, CHP Kahramanmaraş milletvekili adayları tanıtıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş