SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKEĞİTİMFOTOVİDEO
CHP'den vize krizi ile ilgili çelişkili rakamlar

CHP'den vize krizi ile ilgili çelişkili rakamlar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD’yle yaşanan vize krizinin Türkiye’ye maliyetinin 50 milyar lira olduğunu söylerken, Parti Sözcüsü Bülent Tezcan ise 63 milyar lira olduğunu belirtti.

CHP'den vize krizi ile ilgili çelişkili rakamlar
12.10.2017 12:20:20

TIMETURK | HABER MERKEZİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, ABD ve Türkiye arasında yaşanan vize krizinin Türkiye'ye maliyetinin ağır olacağını söyleyerek, farklı rakamsal değerlendirmelerde bulundu. Tezcan'a göre bu rakam 63 milyar iken Kılıçdaroğlu'na göre 50 milyar...

KILIÇDAROĞLU: KRİZİN MALİYETİ 50 MİLYAR TL

TBMM'de gazetecilerle sohbet eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, vize krizine ilişkin yaptığı değerlendirmelerde krizin maliyetinin 50 milyar TL olduğunu söyledi. İşte Kılıçdaroğlu'nun o açıklaması: Türk-Amerikan ilişkilerinin akılcı politikalarla gözden geçirilip düzeltilmesi lazım. Çünkü Türkiye sadece ABD ile ilişkide değil, ABD'nin şu veya bu şekilde içinde bulunduğu uluslararası kuruluşların da üyesi. NATO'da, OECD'de pek çok yerde ortak çalışıyorlar. TSK ile ABD silahlı kuvvetleri arasında ciddi bir işbirliği var. Bu ilişkilerin daha fazla gerilmemesi ve bir an önce akılcı politikalarla düzeltilmesi lazım. Bize maliyeti 50 milyar TL. Dövizin yükselmesi var, borsanın düşmesi var. THY'nin sunduğu hizmetler, Ortadoğu'daki diğer havayollarına göre daha iyi. Dolayısıyla Amerikalılar THY'yi tercih ediyorlar. Oradan da ciddi zararımız var."

BÜLENT TEZCAN: KRİZİN BİZE MALİYETİ 63 MİLYAR LİRA

CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından ABD ile yaşanan vize krizinin Türkiye ekonomisine maliyetinin 63 milyar lira olduğunu söyledi. İşte Tezcan'ın ifadeleri: "Bu vize krizinin ekonomiye maliyeti 63 milyar lira. Bu bizim üzerimizdeki, bizim çalışanımız, işçimiz üzerindeki yük. Dünyaya efelenme örnekleriyle uluslararası ilişkilerinizi sıkıntıya sokacak şekle girerseniz, hak etmediğiniz halde böyle muameleye maruz kalırsınız. Sayın Erdoğan çıkıp 'Bir büyükelçinin işlemiyle ortaya çıkmış' gibi bir şeyler söyledi. Bugün ABD 'Bunu biz yaptık' dedi. Kaldı ki bu eğer bir büyükelçinin kararıysa ona cevap vermek senin büyükelçine düşer."


      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR