DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

CHP'den şehit cenazesi için garip çağrı

CHP Eskişehir İl Başkanı Sinan Özkar'ın şehit cenazesinde provokatif eylem çağrısına AK Parti'den tepki geldi.

25.11.2016 23:33:43

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Dündar Ünlü,  Diyarbakır'ın Lice ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan  Piyade Uzman Çavuş Mehmet Arıyeşil için yarın Eskişehir'de düzenlenecek cenaze  töreni öncesinde CHP Eskişehir İl Başkanı Sinan Özkar tarafından gönderilen ve  içinde "Katil PKK iş birlikçi AKP diye haykırmak için katıl" cümlesinin bulunduğu  mesaja ilişkin, "Suç işlemeye kin ve düşmanlığa sevk eden bu kişi hakkında derhal  suç duyurusunda bulunacağız." dedi.

Ünlü, CHP Eskişehir İl Başkanı Sinan Özkar'ın gönderdiği kısa mesaj ile şehidin cenazesinde partilileri eylem yapmaya davet etmesinden dolayı üzüntü duyduklarını vurguladı.

 

Vatan müdafaasında şehitlik mertebesine eren Piyade Uzman Çavuş Mehmet Arıyeşil'in cenaze törenin yarın Eskişehir'de yapılacağını anımsatan Ünlü, şöyle konuştu:

"Büyük bir üzüntü içindeyiz. Şehidimizin arkasında duacı olmak yerine slogan atmayı teklif eden çirkin siyasetlerine şehidimizi alet eden nasıl bir anlayıştır anlamakta zorluk çekiyoruz. Suç işlemeye kin ve düşmanlığa sevk eden bu kişi hakkında derhal suç duyurusunda bulunacağız. İçinde bulunduğumuz zaman birlik olma, dik durma zamanıdır."

AK PARTİLİ KARACAN'DAN SAĞDUYU ÇAĞRISI

AK Parti Eskişehir Milletvekili Harun Karacan olaydan sanra CHP tarafından atılan mesaja ilişkin, "Halkımız provokasyonlara gelmesin. Sağduyulu davranmaya ihtiyacımız var." dedi. Karacan mesaj bilgisinin kendilerine ulaşması üzerine üzüntü duyduklarını ve hayrete düştüklerini söyledi.

Birlik ve beraberliğe her zamandan daha çok ihtiyaç duyulan günlerden geçildiğini vurgulayan Karacan, şöyle konuştu:

"Böyle bir dönemde ayrıştırıcı bir mesaj atılması üzüntü verici. Memleketimiz zor günlerden geçiyor. Eskişehir halkı böylesi bir mesaja itibar etmeyecektir. Son iki günde iki Eskişehirli şehit verdik. Bunun üzüntüsünü yaşıyoruz. Yarın da birlik ve beraberlik içinde şehit Piyade Uzman Çavuşumuz Mehmet Arıyeşil'e son görevimizi yapacağız. Şehitlerimiz üzerinden kimse rant elde etmeye kalkmasın. Halkımız provokasyonlara gelmesin. Sağduyulu davranmaya ihtiyacımız var."

cfff

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Feyzi

Ey pusulasını şaşırmış CHP! Hem Katil...PKK diyeceksiniz. Yeri gelecek Selo ya ve BDP lilere kol kanat gereceksiniz. BDP li vekillerde sırtını PKK ya dayadığını söyleyecek. Sonrada şehit ailesine başsağlığı dilemeniz gerekirken, faturayı da AK partiye keserek algı operasyonu yapacaksınız. Siz kimlerin projesi olarak vede Atatürkün partisini kullanarak fitne ve fesat çıkarmak istiyorsunuz? Bu milletin oyuna geleceğin imi sanıyorsunuz

Adem

sen boşuna bağıma çağırma işbirlikci kılıçtaroğlu chp li vekiler hdp lilerle ortak miting düzenliyen ,apo posterleri Atatürk posterlerini yan yana taşıyan AKP liler miydi, utanmazlar hem teröre testek veriyor başkalarına camur atmaktan geri durmuyor.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş