DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İSTANBUL

19:51:00

İftar vakti

BURSA

19:50

04:47
19:50
SAHUR
İFTAR

ANKARA

19:34

04:33
19:34
SAHUR
İFTAR

SİVAS

19:17

04:16
19:17
SAHUR
İFTAR

ERZURUM

19:01

03:59
19:01
SAHUR
İFTAR

HAKKARİ

18:48

03:56
18:48
SAHUR
İFTAR

İSTANBUL

19:51:00

İftar vakti

ANKARA

19:34

04:33
SAHUR
19:34
İFTAR

ERZURUM

19:01

03:59
SAHUR
19:01
İFTAR

CHP'de kulisleri sarsan anket

Bir araştırma şirketince CHP'nin kurultay delegelerine telefon üzerinden yapılan ankette, 'CHP'nin genel başkanı olarak kimi görmek istersiniz' sorusu yöneltildi.

10.07.2015 09:39:11

Anketten CHP yönetimi, bazı kurultay delegelerinin şikayeti üzerine haberdar oldu. Ankete "Kemal Kılıçdaroğlu" yanıtı veren delegelere, "Kemal Bey, partinin oyunu düşürdü. Oyumuz düşerse istifa edeceğini söylemişti" yönlendirmesinde bulunulması, kulislerde, "Anketi muhalif ekip yaptırıyor" değerlendirmesinin yapılmasına neden oldu. Delegelere genel başkan alternatifi olarak Metin Feyzioğlu, Muharrem İnce, Umut Oran, Hurşit Güneş, Fikri Sağlar, Mustafa Sarıgül isimlerinin sorulduğu iddia edildi.

CHP'de 7 Haziran seçimlerinin ardından hükümet kurma olasılıklarının yanı sıra parti içi dengelerin nasıl kurulacağı da merakla bekleniyor. Aralık 2015'te 35. Olağan Kurultayı'nı yapmaya hazırlanan ve bunun için ilçe ve il kongreleri için düğmeye basan CHP'de; kurultay delegelerine sürpriz bir tele-anket yaptırıldığı ortaya çıktı.

Şikayet üzerine haberdar olundu

Kurultay delegelerine gelen telefonda Bulgu Araştırma Şirketi'nce yaptırıldığı belirtilen ankette tek bir soru yöneltildi. "CHP'nin genel başkanı olarak kimi görmek istersiniz" sorusunda bazı alternatifler sıralandı, ancak başka isimlerin de söylenebileceği delegelere iletildi. Bu soruya, "Kemal Kılıçdaroğlu" yanıtını veren delegelere, "Kemal Bey, partinin oyunu düşürdü. Oyumuz düşerse istifa edeceğini söylemişti" şeklinde yönlendirme yapıldığı öğrenildi. Bu yönlendirme üzerine bazı kurultay delegelerinin genel merkez yöneticilerine durumu şikayet etmesi üzerine genel merkez, konudan haberdar oldu.

Fişleme endişesi

Anketin kim tarafından yaptırıldığı henüz tespit edilemezken, bazı kurultay delegelerinin soruya, "Yaklaşan olağan kurultay öncesi fişleme maksatlı yapılıyor olabilir" çekincesiyle yanıt vermekten kaçındığı öğrenildi.

Birkaç isim öne çıktı

Alınan bilgilere göre ankette, delegelere alternatif genel başkan adayları olarak Metin Feyzioğlu, Muharrem İnce, Umut Oran, Hurşit Güneş, Fikri Sağlar, Mustafa Sarıgül ve Tuncay Özkan isimleri soruldu. Ankete katılan delegelerin yarısından fazlasının Kılıçdaroğlu'nun genel başkanlığının sürmesinden yana tavır koyduğu ifade edilirken, alternatif genel başkan adayları olarak Feyzioğlu ve İnce isimlerinin öne çıktığı ifade edildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Dr agom

Feyzioğlu da , ince'de olur..ama Muharrem İnce nin başarı olasılığı daha fazla...Ülkemizin milli bir sol oluşuma çok fazla ihtiyacı var..bu iş şimdi olduğu gibi gitmez çünkü...olay kısırlaştı ve tıkandı....

MİMAR ESER ALICI TEKİRDAĞ

ŞUNU SENELERDİR YAZDIM VE SÖYLEDİM. BEN 70 YAŞINDA MİMARIM. CHP DE İKİ SEFER KAYBEDEN GİDERDİ. AMA BU KILIÇDAROĞLU 9 SEFER %24 DÜ GEÇEMEDİĞİ GİBİ ADAY OLANLARIDA ÖNCEDEN FİŞLEME OLARAK SİLDİ. BİZ MİLYONLARCA OY VERENLER BU KEMALİN GİTMESİNİ BEKLİYORUZ. OY VERMEK İÇİN. BU ADAM TAYYİBİN GİZLİ ORTAĞI. ONUN İÇİN TAYYİB KEMAL BEY DİYOR. İSTEYEN KIZSIN GERÇEK BUDUR

hasan

demekki bu halk doğru yolda

Görüş Bildir Bizimle Paylaş