DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

CHP: Başkan Kılıçdaroğlu olsa da biz sisteme karşıyız

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, 'Rejim tartışmasına, anayasa değişikliği tartışmasına isimler üzerinden bakmıyoruz. Kimin seçileceği üzerinden bakmıyoruz. Kemal Kılıçdaroğlu olsa da biz başkanlığa karşıyız' dedi.

5 Yıl Önce
2017-01-26 18:26:20

Ağbaba, partisinin Adana İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin son 2 yıldaki gündeminin terör ve işsizlik olduğunu belirtti.

Türkiye'de bunlar yerine başkanlığın konuşulduğunu savunan Ağbaba, "Türkiye'de bunca dert varken başkanlık konuşulmaya devam ediliyor. Türkiye son 2 yıldan beri fiili olarak başkanlıkla yönetiliyor" diye konuştu.

Anayasa değişikliği konusunda eleştirilerde bulunan Ağbaba, şunları söyledi:

"Rejim tartışmasına, anayasa değişikliği tartışmasına isimler üzerinden bakmıyoruz. Kimin seçileceği üzerinden bakmıyoruz. Kemal Kılıçdaroğlu olsa da biz başkanlığa karşıyız. Başkan Kemal Kılıçdaroğlu olsa da rejimin değişmesine karşıyız, bunun altını çizerek söylemek istiyoruz. Partili Cumhurbaşkanlığında, bir siyasi partinin genel başkanının cumhurbaşkanı olduğunu düşünün. O Cumhurbaşkanının Adana'da öğleden önce il başkanını atadığını, öğleden sonra valiyi atadığını, başsavcıyı atadığını, daha sonra Seyhan Kaymakamını atadığını, Seyhan ilçe başkanını atadığını düşünün. Ardından belediye başkanı, belediye meclis üyelerini seçtiğini düşünün. Bunun tarafsızlığı kalmaz."

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (2)

M

Zaten böyle bir ihtimali kendileride görmedikleri için karşılar.

mb07

Sizin ülke yönetmek gibi bir derdiniz yok zaten. Siz ne yönetmek istiyorsunuz, ne de yönetilsin. Yani, ülke yönetilemesin, insanlar dert ve sıkıntı içinde, umutsuz ve öfkeli yaşasın dursun. Siz de durumunuzun halktan hallice olan haliyle zevkle halkın dertlerine sevinerek yaşayın, istiyorsunuz. Sizler, sadist, kibirli, hasetçilersiniz.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş