DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'CHP 28 Şubat'a geri dönmek istiyor'

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, CHP'nin parti politikasına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

7 Yıl Önce
2015-05-31 12:31:05

Ajanshaberin haberine göre, 'CHP'nin seçim beyannamesine göre 1+8+4 deniyor. Bu 28 şubattaki sistem.' diyen Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı,"8 yıllık temel eğitim yapmak demek bu bu da imam hatip ortaokullarının kapanması demek. Ya hepsi imam hatibe gidecek, bu da doğru değil" diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Kanal7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet'in Başkent Kulisi programında sorularını yanıtladı. 
 
Avcı, Acet'in  "dersanelere ihtiyaç kaldı mı? sorusuna "Dersanelere şu an ihtiyaç söz konusu değil. Bazı kesimler bu konuda duygu sömürüsü yapıyor" dedi. 
 
Bakan Nabi Avcı şunları söyledi...
 
Bu okulların bir kısmı özel okullara dönüşecek. Birkaç farklı tür var. Yerelin ya da bölgenin ihtiyacına göre dersaneleri hangi okula çevireceklerini aktarıyoruz. 
Okulunu özel okullara yollacak velilere destek veriyoruz. 2000 lira ile 3500 lira arasında destek veriyoruz. Maliye Bakanlığına teşviklerin 350 bin öğrenciye çıkması için başvurduk. Teşvik için müracaat eden ailenin gelir durumu, okuyan sayısı ve başarı durumuna göre karar veriyoruz. Özel okulları ve özel okula dönüşümü destekliyoruz.
 
 Dersaneye göndereyim çocuk açığını kapatsın, okullaramıza haksızlık, öğretmenlerimize haksızlık. Dersaneye giden bşir öğrenci aynı zamanda okul öğrencisi. Çocuk okul eğitimiyle mi dersane ile mi kazandı ölçemeyiz. Öğretmenimizin emeğini neden yok sayıyorsun. 
 
Bazı özel okullar, bazı devlet okullarına göre fiziki imkan ve öğretmen bakımından daha iyi olabilir ama bizim de başarılı öğretmenimiz var.
 
Zorla imam hatip okullarına yerleştirdi iddiası var. Bu da doğru değil. Teşviği devlet okullarından özel okullara vereceğimizi söylemiştik. Dolayıısyla öğrencinin devlet okullarında olması gerekiyordu. Bu sene biz o şartı kaldırdık. Özel okula gideceğim diyen çocuklar, tercih yapmak zorunda kalmayacak.
 
CHP'nin seçim beyannamesine göre 1+8+4 deniyor. Bu 28 şubattaki sistem... 8 yıllık temel eğitim yapmak demek bu bu da imam hatip ortaokullarının kapanması demek. Ya hepsi imam hatibe gidecek, bu da doğru değil.  
 
Kılıçdaroğlu ne söylediğinin farkında değil birileri fena halde yanıltıyor.
Bu okullar sadece imam ve hatip yetiştirmiyor. Diyanet işleri buradan almıyor imamlarını. Oraya gönderen vatandaş diyor ki dersini öğrensin ama dinini de öğrensin diyor.
İkinci bir tehlike imam hatiplerin önünü keseceğiz diye meslek liselerini bitirdiler...  
 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

erhan abacı

Sn.Bayındır' ı sevmeyebilir,fikirlerini beğenmeyebilirsiniz.Diyanetinde bu konuda bir cevap vermesi lazım.kalkıyorsun gece.sahur yapıyorsun gece,ezan okunuyor gece.İnsanların sonuçta güvendiği bir kurum ve ona uyuyorlar.ramazan başlamadan 1 günce ezan 1 saat sonra okunurken 1 gün sonra 1 saat önce neden...urada Oruç u 1 saat eksik veya fazla tutma meselesi önemli değil . önemli olan Diyanet gibi bir kurumun bu tür konularda kuşkuya mahal vermeyecek uygulaması olması lazım.Diğer cemaatlerden kabul görmesi gerekirki Kurum daha da güvenilir olsun. Nişantaşı Diyaneti olsun istemiyoruz...

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş