DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Chomsky'den referandum ve Türkiye yorumu

ABD'li düşünür Noam Chomsky, Türkiye'de Anayasa değişikliği kapsamında yapılacak referandumla ilgili açıklamalarda bulundu...

5 Yıl Önce
2017-01-25 22:16:44

ABD'li ünlü dilbilimci ve filozof Prof. Noam Chomsky, Türkiye'de referanduma gidecek olan anayasa değişikliği ve “kuvvetlerin tek elde toplanması” eleştirileri hakkında değerlendirmede bulundu. Konuya ilişkin bir soruyu yanıtlayan Chomsky “Reaksiyonumun nasıl olacağını tahmin edersin, çok kaygı verici” diye konuştu.  

“Türkiye'de özgürlük ve adaletin trajik olarak gerilediğini” ifade eden Chomsky, Arizona Üniversitesi'nde Greenwald ve Snowden ile katıldığı panelde şu ifadeleri kullanmıştı: 

“Medyanın konuları nasıl çerçevelediğini, analiz ettiğine ve sunduğuna çok dikkat etmemiz gerekiyor. 'Hayvanlar Çiftliği'nin yayımlanmamış ve daha sonra keşfedilen giriş bölümünde, Orwell, “İngiltere'deki insanlara hitap eder” diyor.

Bu kitap İngiltere'de totalitarizme bir hiciv. Basın, bazı fikirlerin bilinmesini istemeyen zenginlere aittir. Diğer tehlike eğitimdir. İtaat eğitim çerçevesinde içimize işlendi. Herhangi bir ülkede, günün gazetesine bakın. Hangi hikayenin parçaları rapor edilmemiştir? Gazetecilikte nesnellik kavramı? Dünyada ne olup bittiğini görmemizi engelleyen sadece hükümetin gizliliği değil. Kendi rahatımız için de itaat ediyoruz. Bu konuda dikkatli olmalıyız.” .

YORUMLAR (5)

İrfan

Bu adamları fazla kaale almamak gerekir. Kendilerine dönüp bakmazlar.her cümlesi parayla satın alınan kişiler bunlar

metestone

sanki sende özgürlük ve demokrasi çok ileride.o zaman sende başbakanlık cumhurbaşkanlığı sistemine geç o zaman daha iyiyse.ağzı olan konuşuyor.bir defa siz istemiyorsanız bence kesin türkiyenin yararınadır.hadi şimdi yürü asfalttan.

Kemal kardeş

Düşünür?Ne düşünmüş acaba...Bu adamları hâlâ çok abartiyorsunuz...

???

:) işin komik tarafı kendi ülkesi başkanlıkla yönetilen bu şahıs bizim sistem değişikliğini kaygı verici olarak görüyor. ABD'nin tarihi boyunca katliam yaptığını unutuyor. Hâlâ siyahilere baskı ve ayrımcılık var. Siz iki yüzlü Batı helak olacaksınız.

Mustafa kemal

Oyumuz hayir

Görüş Bildir Bizimle Paylaş