DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Che'nin kehaneti gerçek oldu

Küba devletinin kurucusu Ernesto Che Guevara'nın 50 yıl önce Küba ile ABD arasında barışın olmayacağını anlatmak için dile getirdiği ifade bugün gerçek oldu.

01.06.2015 14:16:10
Ajansların haberine göre; Habertürk yazarı Soli Özel, bir Avrupa Komisyonu görevlisinin kendisine anlattıklarını önceki gün köşesine taşıdı. İşte Özel'in yazısında yer alan eğlenceli ve ilginç öykü:
 
ABD ile Küba arasındaki ilişkiler yumuşamaya başlayınca, AB "Biz de buradayız" diye bir heyet göndermek istemiş. Zaten üyelerinin çoğunun iyi ilişkileri var Havana'daki rejimle. Heyet Raul Castro ile buluşmuş ve yarım saat sürecek buluşma iki saatte bitmiş. Sonlara doğru Raul, kendisi, abisi Fidel ve Ernesto Che Guevara arasında 1960'ların başında geçen bir konuşmayı anlatmış.
 
"Amerikan Başkanı siyah, Papa da Arjantinli olduğunda..."
 
Raul, Che'ye, mealen "Bu Amerikalılar bizden kendilerine bir zarar gelmeyeceğini ne zaman anlayıp bizimle ilişkilerini düzeltecekler?" diye sorduğunda, Che herhalde "Böyle bir şey hiç olmayacak" demek amacıyla "Amerikan Başkanı siyah, Papa da Arjantinli olduğunda" diye cevap vermiş. Bildiğiniz gibi geçen hafta ABD, Küba'yı terörist ülkeler listesinden çıkardı. Geçen yılın son aylarında açıklanan normalleşme süreci devam ediyor.
 
Ve tabii evet, Amerika Başkanı Obama siyah, Papa ise Arjantinli!..

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

hasaan

Yav arkadaş inadına yazıyorsunuz bu yazıları,israil istiyorki esad dursun da hizbullahla kardeş kardeş israilin pilini bitirsin!dimi...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş