DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,1503 ₺

EURO

17,3240 ₺

ALTIN

966,74 ₺

BİST

2.375,00 ₺

Charlie Hebdo yine eleştirilerin odağında

Daha önce çizdikleri karikatürlerle farklı kesimlerin tepkisi çeken Charlie Hebdo’nun Brüksel saldırılarıyla ilgili yayımladığı karikatür büyük tepki topladı.

7 Yıl Önce
2016-03-30 15:11:01

AA'nın haberine göre, Fransa'da geçen yıl düzenlenen saldırılarda önemli çizerlerini kaybeden Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'nun Brüksel saldırılarıyla ilgili yayımladığı karikatür büyük tepki topladı.

Derginin kapağındaki karikatürde, Belçika bayrağının üzerinde, Belçikalı ünlü müzisyen Stromae ile ünlü şarkıcının "Baba Neredesin?" adlı şarkısına gönderme yapıldıktan sonra parçalanmış el, kol ve bacaklar çizilerek bunların üzerine "Buradayız" yazıldı.

"İfade özgürlüğü kaba ve saygısız olmak anlamına gelmiyor"

Söz konusu karikatür sosyal medyada büyük tepki topladı. Mesajlarda "ifade özgürlüğünün, kaba ve saygısız olmak anlamına gelmediği" ifade edildi.

Brüksel'i geçen hafta kana bulayan saldırılarda 32 kişi hayatını kaybetmiş, 200'den fazla kişi yaralanmıştı.

Fransız dergi, Hazreti Muhammed'i tasvir eden karikatürleriyle daha önce Müslüman dünyasının sert tepkisine yol açmıştı.

Fransa'da yayımlanan mizah dergisi Charlie Hebdo'nun başkent Paris'teki binasına 7 Ocak 2015'te saldırı düzenlenmiş, saldırıda 12 kişi hayatını kaybetmişti. Bu saldırıdan 3 gün sonra da Yahudilere ait bir marketteki rehine eyleminde 5 kişi ölmüştü.

.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş