DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,1658 ₺

EURO

17,3431 ₺

ALTIN

967,74 ₺

BİST

2.375,00 ₺

Charlie Hebdo çizeri: Dua etmeyin!

Paris saldırılarının ardındanCharlie Hebdo çizeri sosyal medyada 'Paris için dua edin' hashtagine tepki gösteren Charlie Hebdo çizeri Joann Sfar, 'Teşekkürler ama daha fazla dine ihtiyacımız yok' dedi.

7 Yıl Önce
2015-11-16 12:04:37

Fransa'nın başkenti Paris'te peş peşe silahlı ve bombalı saldırılara tepki olarak doğan '#PrayforParis' (Paris için dua edin) hakkında bir paylaşımda bulunan Charlie Hebdo çizeri Joann Sfar, "teşekkürler ama daha fazla dine ihtiyacımız yok" dedi.

Fransa'nın başkenti Paris'te meydana gelen peş peşe saldırıların ardından sosyal medya platformu Twitter'dan başlayan kampanya kapsamında on binlerce kullanıcı Paris halkına gösterdikleri destek kapsamında '#PrayforParis' (Paris için dua edin) hashtag'ini kullanmış kısa sürede bu tarz paylaşımlar Twitter'ın listesinde üst sıralara yerleşmişti.

 

Charlie Hebdo çizeri Joann Sfar,

Sosyal medyadaki bu paylaşımlar hakkında kişisel Instagram hesabı üzerinden bir açıklama yapan Charlie Hebdo çizeri Joann Sfar, Paris için dua etmeyin çağrısında bulundu.

Paylaştığı karikatürde "Dünya genelindeki dostlar, #PrayforParis için teşekkürler ama daha fazla dine ihtiyacımız yok" ifadelerine yer verdi.

Paris'te 7 Ocak'ta da bir terör saldrısı yaşanmış, mizah dergisi Charlie Hebdo'nun binasına otomatik silahlarla gerçekleşen saldırıda 2'si polis 12 kişi hayatını kaybetmişti.

.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş