DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Cemil Bayık'tan 'Abdullah Gül'e mesaj

Cemil Bayık, 'Abdullah Gül'ün Türkiye'yi felaketten kurtarması gerekiyor' açıklamasında bulundu...

6 Yıl Önce
2016-03-08 01:06:34

KCK yöneticilerden Cemil Bayık, AK Parti'nin kurucu isimlerinin parti kuracağı iddialarını değerlendirdi. Bayık; Abdullah Gül, Bülent Arınç ve Hüseyin Çelik'i destekleyebilecekleri yönünde mesaj verdi.

KCK yöneticilerden Cemil Bayık, PKK'ya yakınlığıyla bilinen Fırat Haber Ajansı'na verdiği mülakatta Bülent Arınç, Hüseyin Çelik ve Abdullah Gül'ün başını çektiği muhalif isimlerin yeni parti kuracakları iddiasını değerlendirdi.

Bayık, AK Parti'nin 2002 ruhuna geri dönmesinin olumlu olduğunu söylerken, "Eğer bu ekip demokratik değerlere sahip çıkar, askeri faşist politikalardan vazgeçerse biz bu çabaları destekleriz" ifadelerini kullandı.

 'ASKERİ POLİTİKALARDAN VAZGEÇERSE DESTEKLERİZ' 

Bayık konuşmasından ilgili bölüm şöyle:

"AKP'de şimdi kuruluş felsefesine sahip çıkan bir ekip var. O ekip Tayyip Erdoğan ve Davutoğlu'nun yürüttüğü politikaları doğru bulmuyor. O ekip kuruluş felsefesine dönmek istiyor. Tayyip Erdoğan mevcut politikaları ile AKP'yi de Türkiye'yi de uçuruma sürüklüyor. Bu ekibin hem AKP'yi hem de Türkiye'yi felaketten kurtarması gerekiyor. Eğer bu ekip demokratik değerlere sahip çıkar, askeri faşist politikalardan vazgeçerse biz bu çabaları destekleriz. Çünkü Erdoğan ve ekibi faşizmi geliştiriyor. Milliyetçi ve tekçidir, savaşı esas alıyor. Şiddeti, katliamları ve göçertmeyi esas alıyor. Bunlar Türkiye'yi faşizme götüren, dışarda tecrite götüren uygulamalardır. Türkiye'yi Suriyelileştiriyor ve Iraklılaştırıyor. AKP içindeki eğilim Erdoğan ve Davutoğlu'nun bu politikasına dur derse kendileri için de Türkiye için de olumlu olur."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (7)

Tayyip Erdoğan sizi masaya oturttu. Size bir vasıf verdi ve karşılıklı mutabakat yaptı. Gömün dedi silahlarınızı! Size en güzel karşılamayı yaptık. İnsanlık ettik. Bayram havası yaşadık. Fakat siz bir yandan anlaşmayı kabul edip öte yandan bomba döşediniz her tarafa. Şimdi faşist Erdoğan ama o demokratik, politik, özgürlükçü,halkçı insan sensin öylemi? Yahu her şeyiniz komik be kefereler! Kürt bile değilsin...

ahsen

insanların arasına tefrika yaymaya çalışan zihniyet ne kötü bir zihniyet.bunlar Kur'an ayetinde biz islah ediciyiz derler ama onlar yeryüzünü karıştıranlar.insanlar bu tiplerden ders çıkarıp aile içerisinde bile tefrikadan uzak durmalı ve bizler ancak fesadı ortadan kaldırmakla mükellefiz.

TUNCER

YAW BU RUSÇUK TÜRKİYE Yİ NE KADAR DA DÜŞÜNÜYORMÜŞ. GÖZLERİM YAŞARDI. SEN ÖNCE ÖLDÜRTTÜĞÜN BİNLERCE ALDATILMIŞ GENCİ KURTAR VE DÜŞÜN. YANİ DİYORSUNKİ; KAZDIĞIMIZ TÜNEL VE BARİKATLARA Abdullah Gül, Bülent Arınç ve Hüseyin Çelik' SES ÇIKARMAZSA DESTEKLERİZ. ARADA BİR UYUYAN POLİSLERİN ENSESİNDE KURŞUN SIKARSAK VE Abdullah Gül, Bülent Arınç ve Hüseyin Çelik SES ÇIKARMAZSA BU ÜÇLÜYÜ DESTEKLERİZ. BU ÜÇLÜ EĞER BAYIK IN DESTEĞİNE KADAR DÜŞERLERSE! 'ALLAH KİMSEYİ BU DURUMA DÜŞÜRMESİN! HEP BİRLİKTE 'AMİN'

nazmi uçkan

abdullah gül;atadığı aym hakimleri casusluktan sanık gazetecileri saıverdi.abdullah gül'ün bizim mahalleden kaydı düşüldü,hükümsüzdür.

Kazım

Terörist Cemil Bayıkın desteklemesi Abdullah Gül ve çevresinin ebediyen milletin huzuruna çıkamaması, onun desteklemesi Bülent Arınç ve çevresini bitirmek demektir.Bu aziz millet hep doğruların yanında olmuş, zaman zaman da çeşitli yaldızlı konuşmaların ve riyakarların tuzağına düşmekten kurtulamamıştır. Bugün birlik günüdür;konuşarak yanlışlıkları düzeltme günüdür.Bugün'Küfür tek millettir.'prensibini iyi anlamanın gerekli olduğu gündür.Çünkü,Doğrular; akraba ve sevdikler uğruna terkedilemez.Mesela,Hz. Nuh(a.s.) inanmayan oğlunu inanmadığı için kurtuluş gemisine içi yana yana almamıştır.

cemil

imami şafii hazrewtlerının bu mubarek sözü sözde çözüm sürecindeyken haburda yapılan kutlamalar varken yokdu sanırım ımamı safii hz leri yeni söyledi herhalde bu sözü bizim ulkemızın ınsanları gercekdende gittikçe suuru kapanıyor ve cahillesiyor.

ahmet yasin

imam şafii hazretleri demiş ki: fitne döneminde gerçeği görmek istiyorsanız düşman oklarını takip edin. oklar kimi hedefe almışsa o hak taraftadır.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş