Çekmeköy'de toplu açılış töreni

Çekmeköy'de toplu açılış töreni

26.05.2015 23:47:52
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, seçime çok sayıda parti giriyor göründüğünü ancak gerçekte iki parti olduğunu belirterek, "Eski Türkiye'nin bütün hastalıklarını gündeme getiren, koalisyondan Diyanet'e karşı açtıkları savaşa kadar, Kürt ulusalcılığından Türk ulusalcılığına kadar, eski Türkiye'nin bütün hastalıklarını savunan bir grup parti var ve onun karşısında yeni Türkiye'yi, özgürlükleri, demokrasiyi, milli iradeyi savunan AK Parti var" dedi.

Başbakan Davutoğlu, Çekmeköy Belediyesi'nin Taşdelen Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, seçim sürecinin bir maraton olduğunu vurgulayarak, ülkenin her köşesindeki vatandaşlarla buluşmak ve sadece bir seçimi, dört yılı değil, neredeyse Türkiye'nin bir asrını kurtaracak 7 Haziran zaferine hazırlanmak durumunda olduklarını söyledi.

Çanakkale ve Tekirdağ'da dün mitinglere katıldığını, gece de İstanbul'da kısa bir süre kaldıktan sonra sabah Hakkari Yüksekova'ya gittiğini, ardından Şırnak'ta vatandaşlarla buluştuğunu anlatan Davutoğlu, Türkiye'nin en doğusundan ve en batısından İstanbul'a selamlar getirdiğini ifade etti.

Davutoğlu, mitingde, Çanakkale Savaşları'nda hayatını kaybeden yiğitleri andığını dile getirerek, Şırnak'ta Selahaddin Eyyubi'den bahsettiğinde, Şırnaklıların da tekbir getirdiğini anlattı. Çekmeköy'de de İstanbulluların semadan bu tekbirlerin hiç eksilmemesi için gür sesleriyle saatlerce meydanda olduğunu ifade eden Davutoğlu, 'Allah bu tekbirleri bu semadan, bu bayrakları gökyüzünden eksik etmesin. Bu bilinçle bütün milletimizi kuşatan, bütün milletle birlikte yürüyen AK Parti kadrolarına güç, sebat, kararlılık versin' diye konuştu.

- 'Gerçekte iki parti var'

Çok sayıda partinin seçime giriyor göründüğünü ifade eden Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Ama gerçekte iki parti var. Bakınız bir eski Türkiye partisi. Eski Türkiye'nin bütün hastalıklarını gündeme getiren, koalisyondan Diyanet'e karşı açtıkları savaşa kadar, Kürt ulusalcılığından Türk ulusalcılığına kadar, eski Türkiye'nin bütün hastalıklarını savunan bir grup parti var ve onun karşısında yeni Türkiye'yi, özgürlükleri, demokrasiyi, milli iradeyi savunan AK Parti var. Bir tarafta tahrip eden, yıkan, Gezi provokasyonları, Kobani olaylarıyla memlekete şiddet yaymaya çalışanlar var. Bir tarafta da huzurun, kalkınmanın adresi; AK Parti var.'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile geçen hafta Ordu-Giresin Havalimanı'nı açtıklarını anımsatan Davutoğlu, 'Eski Türkiye'de bu imkansız bir projeydi. Söylense, dudakları uçuklatacak bir çılgınlık olarak telakki edilirdi, imkansız, rüya denirdi. Denizin üzerinde dolgu yaparak Avrupa'da ilk havalimanını Türkiye yaptı' ifadelerini kullandı.

- "Kudüs, Müslümanların kutsal mekanıdır diye mührümüzü vuralım dedik"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Fatih Sultan Mehmet, donanma ile Haliç kapısına geldiğinde buranın kapatıldığını gördüğünü anımsatarak, şunları kaydetti:

"Başka bir komutan olsa 'Madem girmek mümkün değil, başka bir yol deneyelim ya da bekleyelim' derdi. Ama çağ açıp çağ kapatan komutan öyle demedi, 'Gerekirse dağları aşarız' dedi. Karadan gemileri indirip, Haliç'e Türk donanmasını getirdi. Onun gibi Ordu-Giresun Havalimanı için de 'Karadeniz'in dağları sarptır, burada yeterli alan yok. Deniz de yol vermiyor' dediklerinde, Sayın Cumhurbaşkanımız Başbakanlığı döneminde daha sonra da bizler hep şunu söyledik; 'Dağlar yol vermezse, dağları aşarız. Denizler yol vermezse, denizi doldururuz ama denizin üzerinde Ordu-Giresun Havalimanı'nı yaparız' ve yaptık hamdolsun. Dünyanın 3., Avrupa'nın ilk deniz üzerindeki havalimanını kim yaptı? Onlar konuşur, AK Parti yapar. Onlar hayal eder, AK Parti yapar."

Hakkari-Yüksekova'da Selahaddin Eyyubi Havalimanı'nı açtıklarını anlatan Davutoğlu, 'Tarih cahili birileri, 'Kudüs Yahudilerin kutsal mekanıdır' diyen birileri duysun diye, Kudüs, Müslümanların kutsal mekanıdır diye mührümüzü vuralım dedik ve Hakkari-Yüksekova Havalimanı'na 'Selahaddin Eyyubi Havalimanı' dedik. Her gün yeni bir ufukla geleceğe yürüyoruz" şeklinde konuştu.

(Sürecek)

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

halil

Allah ve peygamber müşriklerle ticaret yapılmasını mı yasaklamış? Peygamber döneminde yasaklanmış mı? Böyle konuşacağınıza o çok savunduğunuz İslamı temsil eden, İsrail ile ticaret yapıp sokaklara inip şov yapan hükümetinize anlatın bunu.İkincisi o haram dediğiniz Yahudi yiyecekleri, daha çoğu hristiyan olan Abd, Fransa, Almanya ve Rusya'nın yiyeceklerinden daha çok helaldir (İslama göre)