DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Çekirdek kabuğu 'sanat eseri'ne dönüştü

Çekirdek kabuğu 'sanat eseri'ne dönüştü

02.06.2015 17:10:38
Kahramanmaraş'ta davul derisinden çekirdek kabuğuna kadar çeşitli evsel atıkları toplayan kadınlar, bunları geri dönüşüm malzemesi olarak kullanarak birer "sanat eseri" yarattı.

Dulkadiroğlu Halk Eğitim Merkezi tarafından kent meydanında, yıl sonu sergisi açıldı.

Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz, yaptığı konuşmada, açılan kurslarla geleceğin annelerini daha bilgili, kültürlü ve donanımlı hale getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Kurslarda üretilen geri dönüşüm ürünlerine dikkati çeken Türköz, "Annelerimiz kendilerini geliştirirlerse gelecek nesillerimiz de çok kıymetli olacak. Ayrıca bayanlarımız bu merkezlere gelerek rehabilite oluyorlar. Eğitim beşikten mezara kadar her yaşta olması gereklidir. Burada yaptıkları bir birinden güzel eserlerle güzel sanat eserleri ortaya çıkartmışlar tebrik ediyorum" diye konuştu.

Sergide yer alan davul derileri, kaset filmleri, yumurta kolisi, kadın çorabı, plastik kaşık, çekirdek ve mısır kabuğu, peçete ile strafordan yapılan süs çiçekleri ilgiyle incelendi.

Halk Eğitim Müdürlüğü usta öğreticilerinden Nazlı Kantarcılar, kursiyerlere atık malzemeleri kullanarak süs eşyaları yapmalarında yardımcı olduklarını belirtti.

Törene, Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer ve diğer ilgililer katıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş