DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

15,7992 ₺

EURO

16,8392 ₺

ALTIN

941,57 ₺

BİST

2.363,23 ₺

'Cehennem Charlie Hebdo'yu bekliyor'

Valentina Petrenko, Mısır'da düşen ve 224 kişinin ölümüne sebep olan uçak faciasını dalgaya alan Charlie Hebdo'ya yönelik bir karikatür paylaştı.

7 Yıl Önce
2015-11-12 11:10:26

BBC'nin haberine göre, Petrenko, özel olarak düzenlenen bir basın toplantısında sansasyonel içeriğiyle gündeme gelen ve son olarak da Mısır'ın Sina Yarımadası'nda düşen uçak faciasıyla dalga geçen Fransız karikatür dergisine yönelik bir karikatürü kamuoyuyla paylaştı.

‘SİZ İNSAN DEĞİLSİNİZ'

Petrenko'nun karikatüründe Charlie Hebdo'nun editörleri kaynayan bir kazanın içinde resmedildi. Karikatürde ayrıca ‘Charlie Hebdo, siz insan değil, yaratıksınız. Cehennem Charlie Hebdo'yu bekliyor' ifadeleri yer aldı.

ÇİZERİ PETRENKO DEĞİL

Petrenko, sosyal medyada oldukça ilgi çeken ve Ukrayna'daki Maydan protestoları sırasında ülke yönetiminin aynı şekilde resmedildiği karikatürünü çaldığı yönündeki iddialara karşı çıktı.
Rus senatör, Charlie Hebdo karikatüründe başka bir çizimin kullanıldığını kabul ederek karikatürü kendisinin çizmediğini belirtti. Bu arada "Dünyada çok fazla kazan ve cehennem var, beni kimin çizdiği ilgilendirmiyor, ancak bu tarz karikatürlerin her birinin altına imzamı atarım. Cehennem böyle insanlara kucak açmaya hazırdır" diyen Petrenko, karikatürdeki ifadelerin kendisine ait olduğunu vurguladı.

‘CHARLİE HEBDO YARGILANMALI'

Petrenko, söz konusu karikatürün Paris ve Moskova'nın ilişkilerine zarar vermesini istemediğini belirtti. Petrenko ayrıca Fransız halkının hükümetten Charlie Hebdo çalışanlarını yargılamasını talep etmesini umduğunu söyledi. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş