DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Çavuşoğlu'ndan Bahçeli'ye Kürdistan bayrağı yanıtı

Çavuşoğlu, Kürdistan bayrağı krizine ilişkin MHP Genel Başkanı'nın açıklamalarının sorulmasının üzerine şu yanıtı verdi: İlk defa da yapılan bir uygulama değil...

5 Yıl Önce
2017-03-02 18:41:48

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Barzani'nin Türkiye ziyaretine ilişkin MHP Genel Başkanı'nın açıklamalarının sorulmasının üzerine , “İlk defa da yapılan bir uygulama değildir. Bu olmasın görüşüne de görüş olarak saygı duyabiliriz. Bu konuyu başka yerlere çekmek ya biz ya onlar demek doğru değildir. Buradaki uygulama sıradan bir protokol uygulamasıdır. Herhangi kasıtlı birşey yoktur ” ifadelerini kullandı.

Bahçeli asılan Sözde Kürdistan Bayrağı'nı “Skandaldır, aymazlıktır, rezalettir. Bu sözde bayrağın dalgalanmasına kim izin vermiştir. Önü arkası düşünülmüş bir komplonun mu bir parçasıdır?” diyerek eleştirmişti. “Bizi değil Barzani'yi mi tercih ediyorsunuz ” diye sormuştu.

"BAŞBAKANIMIZ GÖRÜŞÜRKEN DE MASADA BU BAYRAK VARDI"

Mevlüt Çavuşoğlu'nun , gazetecilerin “Barzani'nin gelişi ile birlikte bayrak krizi patlak verdi. Özellikle referandum ortağı diyebileceğimiz Sayın Bahçeli'nin son açıklamaları da çok sertti. O sözde bayrak asılmışsa Türk Bayrağı inmiştir dedi. Biz mi Barzani mi tercih ediliyor şeklinde ? ” sorusuna yanıtı şöyle: ” Herkesin görüşlerine bizim saygımız var. Ama diplomasi de kurallar vardır. Kendi Anayasası çerçevesinde bir federal yapı kurulduysa ki şu anda özellikle PKK'ya karşı bizim en önemli Irak'taki müttefikimiz şu anda ki yönetimdir. Dolayısıyla önümüzdeki süreçte PKK'ya yönelikte bizim önemli birlikte ortak adımlarımız operasyonlarımız da olacak. Irak Anayasa'sı çerçevesinde kurulmuş ve Irak Bayrağı ile beraber daha önceki ziyaretlerde de bayrak konulmuştur. Daha geçen gün Münih'te Sayın Başbakanımız görüşürken de masada üçlü bayrak vardı. Türk Bayrağı, Irak Bayrağı ve Bölgesel Yönetimin Bayrağı Tataristan Cumhurbaşkanı'da geldiği zaman Türkiye'ye yine Rusya Bayrağı ile beraber Tataristan Bayrağı'nı da dikiyoruz. Bazılarını sevebiliriz sevmeyebiliriz ayrı bir şey ama diplomaside protokol kurallarının işlemesi başka bir şeydir. Burada hiç kimseye pozitif bir ayrımcılık yoktur. İlk defa da yapılan bir uygulama değildir. Bu olmasın görüşüne de görüş olarak saygı duyabiliriz. Bu konuyu başka yerlere çekmek ya biz y onlar demek doğru değildir. Buradaki uygulama sıradan bir protokol uygulamasıdır. Herhangi kasıtlı bir şey de yoktur.”

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

murat hastürk

Timetürk ya bütün yorumları yayınla ya da yorum köşesini kaldır kardeşim.

murat hastürk

Referandumda Hayır çıkınca kılıç artıkları ne yapacak çok merak ediyorum.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş