Castro'dan Tsipras'a tebrik mesajı

Küba'nın eski lideri Fidel Castro'nun, Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras'ı referandumda kazandığı başarıdan dolayı tebrik ettiği bildirildi...

07.07.2015 05:12:50

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Castro, yolladığı mektubunda "zafer" olarak nitelediği referandumdan dolayı Tsipras'ı kutladı.

Yunanistan'ın kimliğini ve kültürünü tüm tehditlere karşı korumayı başardığını aktardığı mektubunda Castro, şunları yazdı:

"YOLDAŞ TSİPRAS.."

"Büyük zaferinizden dolayı sizleri tebrik eder, referandum günü bütün gelişmeleri izledim. Yunanistan Kübalılar için çok yakın bir ülke. Yunanistan bizlere felsefe, bilim, sanat, kültür alanında pek çok miras bıraktı. Ülken bu karışık durumda Latin Amerika'ya cesaret dersi verdi. Dış tehditlere karşı Yunanistan kendi kimliği ve kültürünü korumayı başardı. Var olan siyasi sistemde dünyamız, barış ve türümüzün hayatta kalması gibi konular ince bir ipe bağlı. Bu konularda alınan her karar çok iyi şekilde analiz edilmeli ve dikkatli bir şekilde uygulanmalı. Yoldaş Alexis Tsipras, yolunuzda başarılar diliyorum."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)