DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

CAS, Mersin İdmanyurdu kararını 3. kez erteledi

CAS, Mersin İdmanyurdu kararını 3. kez erteledi

7 Yıl Önce
2015-05-28 16:32:09
Mersin İdmanyurdu'nun, FIFA'nın verdiği iki dönem transfer yasağıyla ilgili Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesine (CAS) yaptığı itirazın sonucunun açıklanması 12 Haziran'a ertelendi.

Mersin İdmanyurdu Futbol Şube Sorumlusu Ahmet Serttaş, AA muhabirine, CAS tarafından alınan yeni kararının bugün resmi yazıyla kulüplerine bildirildiğini söyledi.

Kararın üçüncü kez ertelendiğini vurgulayan Serttaş, "Yarın açıklanacak kararın yine ertelenmesi bizi mağdur etti. Transfer planlaması yapamıyoruz. Transfer dönemi başlayacak ama bu belirsizlik nedeniyle görüşmelerimizi sağlıklı yürütemiyoruz" diye konuştu.

Teknik direktör Rıza Çalımbay'ın yönetimle masaya oturmak için CAS'ın yarınki kararını beklediğini açıkladığının hatırlatılması üzerine Serttaş, "Bu haftaki maçtan sonra oturulur, konuşulur. CAS'dan olumsuz bir karar çıksa ve transfer yapamasak bile Rıza hoca bu takımla yine başarılı olur" dedi.

FIFA, kulübün eski kalecisi David Bicik'in alacakları nedeniyle Mersin İdmanyurdu'na iki dönem transfer yasağı getirmişti. Bu nedenle devre arasında takıma takviye yapamayan kırmızı-lacivertli ekip, kararın kaldırılması için CAS'a itirazda bulunmuş ve mahkemede gerekli savunmayı yapmıştı.

CAS tarafından 17 Nisan'da açıklanacağı belirtilen itirazla ilgili karar, önce 1 Mayıs'a, ardından 29 Mayıs'a ertelenmişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

vahdet

12 eylülden önce konyada bizleride polis sıkıştırdı ve bir farafdanda dar ediyordu bizlerde camiye sığındık ama ne ayakkabımızla girdik nede çamiye zarar verdik,ne demek can havli.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş