Canan Kaftancıoğlu 3. kez hakim karşısına çıkacak

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 5 ayrı suçtan 17 yıla kadar yargılandığı davada bugün İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 3. kez hâkim karşısına çıkacak.

2019-09-06 09:03:19

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun 2012-2017 tarihleri arasında sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımları nedeniyle hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret”, “kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret”, “Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılama”, “halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek” , “terör örgütü propagandası yapmak” suçlamasıyla 4 yıl 10 aydan 17 yıla kadar hapis cezası ile talebiyle yargılanıyor.
Duruşma öncesi, CHP'li İl Başkanları Kaftancığlu'na destek amaçlı ortak bir açıklama yayımladı.

Öte yandan, 17 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Kaftancıoğlu'na 153 sanatçıdan destek açıklaması geldi.

28 Haziran'da görülen ilk duruşma öncesinde 53; 18 Temmuz'da görülen ikinci duruşma öncesinde de 134 sanatçının imzaladığı destek bildirisine karar duruşması öncesi imza verenlerin sayısı 153'e yükseldi.

Arif Sağ, Ataol Behramoğlu, Barış Atay, Bedri Baykam, Bülent Emrah Parlak, Cahit Berkay, Edip Akbayram, Erdal Erzincan, Fazıl Say, Ferhan Şensoy, Genco Erkal, Leman Sam, Müjdat Gezen, Rutkay Aziz, Zülfü Livaneli ve Murathan Mungan gibi kültür sanat dünyasının çok önemli isimleri Kaftancıoğlu'na destek açıklamasında bulundu.

 

YORUMLAR (0)

E bu sanatcılıkları ne biliyormusunuz Türkiye Ye düşman ol batı hemen sana alkış yada nobel verir orhan gibi ya yeterki türkiye yi kötüle canan kaftanını neyse araştırılsın mutlaka kökeni ermeniye yada başka yere çıkar sadece nüfus cüzdanı türk bence