DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Çanakkale'de lokma dağıtımındaki arbede

Çanakkale'de lokma dağıtımındaki arbede

7 Yıl Önce
2015-06-02 23:08:17
AK Parti İstanbul Milletvekili ve Çanakkale Milletvekili Adayı Bülent Turan, Berat Kandili dolayısıyla Kordon'da lokma dağıtmak isteyen AK Partililer ile zabıta ekipleri arasında yaşanan arbedeye ilişkin, "Bununla ilgili tüm yasal yollara başvuracağız" dedi.

Turan, AK Parti Kadın Kolları tarafından kandil nedeniyle bir etkinlik düzenlendiğini, söz konusu etkinlikte tasvip etmedikleri olaylar yaşandığını anımsatarak, "Kadın kollarımız lokma dağıtmak amacıyla kordona küçük bir tezgah kurdular. Bu tezgahta, günün anlamına da vurgu yaparak lokma dağıtmaya başladılar. Hiçbir görüşme, hiçbir yazılı veya sözlü tebligat olmaksızın, bir anda 8-10 tane zabıtanın gelip büyük bir dirençle, tehditle hakaretle bizim arkadaşlarımıza saldırdıklarını üzülerek gördük" diye konuştu.

Bülent Turan, bununla ilgili kayıtların medyaya yansıdığını, bu kayıtlar incelendiğinde her şeyin açıkta görülebileceğini belirterek, şöyle devam etti:

"Ümidim şu belediye başkanı çıkacak ve diyecek ki biz zabıtaya talimat vermedik. Zabıta yetkisini aşmıştır. Onunla ilgili gerekli yasal işlemi başlattık diyecek. Yada, kadınlara karşı yapılan bu yanlış eylemi ben asla tasvip etmiyorum ve özür diliyorum diyecek. Hem özür beklentimiz var, hem yasal süreci başlatma beklentimiz var. Biliyorsunuz, bu süreçte, yani seçim dönemi başladığında, bununla ilgili genel kararları YSK verir. İllerde de seçim kurulu yetkilidir. Bu stantla ilgili izin alma görevimiz yok. Seçim döneminde izin almaksızın bunlar yapılır. Kaldı ki bir yanlış varsa, bir hata varsa, bununla ilgili uyarı görevi olacak ya da bunu kaldıracak merci, belediye, kaymakamlık, valilik değil, seçim kuruludur. En fazla belediye bunun kaldırılması için seçim kuruluna başvurur. Seçim kurulu bunu değerlendirir. Kaldırıp kaldırmamaya karar verir. Ama kendi başına bunu yapıyor olmasını ben makul bulmuyorum, yanlış buluyorum.'

Türkiye'de oluşan olumlu AK Parti rüzgarının ve Çanakkale'deki AK Parti rüzgarından başlarının döndüğünü iddia eden Turan, " Çünkü bu akıl karı değil. Belediye başkanı beni tanıyor. Benim onda numaram var, onun bende numarası var. Beni arayıp, vekilim bunu yapmayalım dese bunu oturur konuşuruz. Ama zabıtaları saldırtırım, hakaret ederim derseniz, cevabınızı alırsınız. Yapılan işin ben yanlış olduğunu düşünüyorum. Bununla ilgili tüm yasal yollara başvuracağız" dedi.

Kadın kolları üyelerinin büyük bir kalabalıkla belediye binasına yürüğünü anlatan Turan, sözlerine şöyle devam etti:

"Belediye başkanını kapısının önünde yapılanı kınadılar. Hem biz demokratik eylem haklarımızı kullanacağız, hem yasal haklarımızı kullanacağız. Burada kaldı 3-4 gün, seçim sürecinin demokratik bir ortam içerisinde, tatsızlığa mahal vermeden bitirilmesini talep ediyorum. Biz korkmayız, yılmayız. Ama yapılan yanlıştır."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

E.Z

Tek parti döneminde sağı solu her düşünceden tüm insanlar sadece chp de idiler. Şimdi güç olmak için sağ sol her düşünceden insanlar kürtlerin, yönetiminde oldukları partide yer almaları gayri müslim, milliyetçi, laik kemalist ve müslümanım diyen türklerin zoruna neden gider acaba?.... kürt denilince türk müslümanlar neden rahatsız oluyorlar. Sayın Altan tan mhp denmi vekil olsaydı...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş