DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Caferi'den Haşdi Şabi açıklaması

İran Devrim Muhafızları Komutanı Tümgeneral Caferi, Irak'taki milis gücü Haşdi Şabi'nin Musul'da işi bitince Suriye'ye gönderilebileceğini söyledi.

24.11.2016 12:11:54

TIMETURK | HABER MERKEZİ

AA'nın İran Öğrenci Haber Ajansı'ndan (ISNA) aktardığı habere göre,
başkent Tahran'da düzenlenen Malik Eşter Festivali sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan İran Devrim Muhafızları Komutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi, bölgedeki gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

"MUSUL'DAN SONRA SURİYE'YE GÖNDERİLEBİLİR"

Caferi, "Musul'un IŞİD'den kurtarıldıktan sonra Irak'taki milis gücü Haşdi Şabi'nin Suriye'ye gönderilebileceğini" söyledi.

"İSLAM GÜÇLERİNİN YARDIMA İHTİYACI VAR"

İranlı komutan, Irak'ta Sünnilere yönelik adam kaçırma, işkence ve yağma gibi eylemleri uluslararası raporlara giren Haşdi Şabi milis gücü için, "İslam dünyasının şu anda birbirinin yardım ve desteğine ihtiyacı var. Haşdi Şabi güçleri de bu kapsamda Suriye'ye gönderilebilir" dedi.

"MUSUL OPERASYONUNA DAHİL DEĞİLİZ"

İran'ın Musul operasyonuna müdahil olduğuna yönelik iddiaları da yalanlayan Caferi, "Iraklı mücahitler ve Haşdi Şabi o kadar güçlü ki İranlı güçlere ihtiyaçları yok" dedi.

"YİNE DE DANIŞMAN GÖNDERİRİZ"

"Musul'da hiçbir şekilde askeri varlığımız bulunmuyor" diyen Caferi, buna rağmen sınırlı sayıda İranlı danışmanın da bölgede yer alabileceğini aktardı

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

müslim

şianın kulağı yoktur;laf anlamaz. onun için anladığı dilden konuşacaksın. islami milis gücü oluşturulması acilen gerekiyor. ama aralarında bayrak konusunda dhi anlaşamayan gruplar bunu nasıl yapacak? dışardan 3.bir grup toplayıcı olabilir.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan