Caddede sigara içme yasağını çiğneyen vatandaşa polis sordu: Sen bu dünyada yaşamıyor musun?

Zonguldak’ta yaşayan Mehmet Karakaya, sigara yasağı olan caddede sigara içerken polise yakalandı. Kimliğini soran polise, “Hayrola?” şeklinde cevap veren Karakaya, polisin yasaklardan ve salgından haberi olup olmadığı sorusuna, “Bilmiyorum” diye cevap verdi.

24.11.2020 14:18:45

Zonguldak Emniyet Müdürlüğü ekipleri, koronavirüs salgınına karşı halkın yoğun olduğu cadde ve sokaklarda denetimlerini sürdürüyor. Ekipler, Gazipaşa Caddesi'nde iş yerlerini denetleyip, vatandaşları sosyal mesafeye ve maske kuralına dikkat etmeleri yönünde uyarıyor.

“Sen bu dünyada yaşamıyor musun?”

Mehmet Karakaya ise, kentin en kalabalık caddesi Gazipaşa'da sigara içtiği sırada polise yakalandı. Polis memurunun, “Kimliğinizi görebilir miyim?” sorusuna, “Hayrola?” diye cevap veren Mehmet Karakaya'ya polis, “Sigara içmek ve maskesiz olmak yasak. Sigara içiyorsunuz” dedi.

Karakaya'nın tekerlekli sandalyedeki eşi, hasta olduğunu söyleyince polis memuru, “Geçmiş olsun teyzeciğim” diye cevap verdi. Polis, kimliğini aldığı Karakaya'ya, “Sen televizyon izliyorsun. Yasaklardan, hastalıktan her şeyden haberin var değil mi?” dedi. Karakaya'nın “Bilmiyorum” cevabını duyan polis memuru, “Sen bu dünyada yaşamıyor musun? Başka bir dünyada mı yaşıyorsun?” diye karşılık verdi.

‘Derdi olmayan insan yok fakat uğraştığımız bir mikrop var'

Ceza almamak için polise direnen Karakaya dertleri olduğunu ve o nedenle kent merkezine geldiklerini söyledi. Polis ise “Şimdi herkesin derdi var. Derdi olmayan insan yok fakat uğraştığımız bir mikrop var. Bu yasaklarla ilgili seni uyardığımıza dair tutanak tutacağız” dedi.

Karakaya, görüntü alan gazetecilere de, “Ne çekiyorsunuz? O telefonu kırarım” diye, tepki gösterdi. Polis ekipleri, Karakaya'ya kent merkezinde sigara içmekten işlem yaptı.

DHA

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)