DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Büyükçekmece'de düşen helikopterin kafa karıştıran rotası!

Büyükçekmece'de düşen helikopterin Marmara Denizi istikametine yönelmek yerine kuzeybatıya uçtuğu anlaşıldı.

5 Yıl Önce
2017-03-12 10:53:49

İstanbul Büyükçekmece'de önceki gün helikopter kazasında ölen direktör ve iki pilot, son yolculuğuna uğurlandı.

Helikopter kazasının kesin nedeniyle ilgili araştırmalar ise sürüyor.

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, Kuğu Havacılık ve Turizm AŞ'ye ait helikopterin düşmesine ilişkin soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında 2 cumhuriyet savcısı görevlendirildi. Onların nezaretinde olay yeri inceleme ve kaza kırım uzmanları inceleme yaptı. Uzmanlar ön rapor hazırlayarak Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim edecek.

KARAKUTU ÇIKTI

Öte yandan TV kulesine çarparak düşen ABD üretimi olan Sikorsky S-76C tipi TC HEZ kuyruk tescilli helikopterin karakutuları da bulundu. Hem ses hem de uçuş verilerini kaydeden kara kutular (FDRCVR) çözülmesi için ABD'ye gönderilecek. Kaza İnceleme Kurulu'na helikopterin motorları Fransız yapımı olduğu için Fransa ve Rusya'dan da uzmanlar dahil olacak. İlk belirlemelere göre; helikopterin kulenin en üst kısmında bulunan antenlere çarptığı netleşti. Vurma ile kesilen anten parçası bulundu.

ROTASINDA DEĞİLDİ

Bu arada TAKVİM helikopterin Bozüyük'e uçtuğu rotayı da ele geçirdi. Rotaya göre helikopterin Atatürk Havalimanı'ndan kalkıştan sonra Marmara Denizi'ni takip ederek Mudanya ve İnegöl üzerinden Bozüyük'e geçecekti. Ancak kalkıştan sonra helikopterin neden kuzeybatı yönüne doğru ilerleyerek Endem TV Kulesi'ne yöneldiği anlaşılamadı. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş