DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Bursa'da YDG-H operasyonu: 7 gözaltı

Bursa’da PKK’nın gençlik kolu YDG-H’ye yapılan operasyonda 3’ü üniversite öğrencisi toplam 7 kişi gözaltına alındı.

17.06.2015 10:21:19

Bursa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, PKK'nın gençlik kolu YDG-H'ye eş zamanlı operasyon düzenledi. Şüphelilerin örgüte ve kırsal alana adam çekmeye çalışması üzerine ekipler, operasyonun startını verdi. Uludağ Üniversitesi öğrencilerinin ikamet ettiği merkez Nilüfer ilçesi Görükle Mahallesi'ndeki 2 ev ve merkez Yıldırım ilçesi Şirinevler ile Hacivat Mahalleri'ndeki birer eve operasyon düzenleyen ekipler 5 kişiyi gözaltına aldı.

Ayrıca Şanlıurfa ve Erzurum'dan da birer kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada döner bıçağı, sapan, örgüt dokümanları, demir soba gibi malzemeler bulundu. Öğrenci olan R.O., A.E., E.A.'nın dışında M.T. ile M.E. Bursa'da, M.A. Şanlıurfa'da, O.G. Erzurum'da gözaltı alındı.

Emniyetteki ifadelerinin ardından Bursa'da gözaltına alınan 5 kişi adliyeye sevk edildi.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

dr.derdan beril

zaten bu beraza devlet güvendiği için bu hale geldik. imralı berazına ve sırrı denen lgbtliye diğer işbirlikçi hainlere asla güvenmeyin.biz kürtler bunları defterden sldik yeterki devlet bu berazlara karşı operasyonlarını sürdürsün ve bitirsin bakın işte o zaman güneş bir başka doğacak bu ülkede kürtle türk arasında sıkıntı yok.sıkıntı bu berazların varlığıdır

Görüş Bildir Bizimle Paylaş