Bursa'da şiddetli lodos hayatı olumsuz etkiledi

Bursa'da şiddetli lodos, kentte etkili oldu. Saatteki hızı 50 kilometreye çıkan lodos fırtınası nedeniyle bazı evlerin çatıları uçtu, vatandaşlar ise zor anlar yaşadı.

26.01.2021 16:26:18

Bursa Valiliği tarafından önceki gün vatandaşların dikkatli olması yönünde uyarıldığı şiddetli lodos, kentte etkili oldu. Saatteki hızı 50 kilometreye çıkan lodos fırtınası nedeniyle bazı evlerin çatıları uçtu, vatandaşlar ise zor anlar yaşadı.

bursada-lodos-catilari-ucurdu-vatandaslarin-kacisi-kamerada-3-_6523_dhaphoto4

Yıldırım ilçesi Mesken Mahallesi'nde lodos nedeniyle bir iş yerinin çatısı uçup, kaldırıma düştü. Yoldan geçen bir vatandaş, çatının altında kalmaktan son anda kaçarak, kurtuldu.

bursada-lodos-catilari-ucurdu-vatandaslarin-kacisi-kamerada-3-_6523_dhaphoto7

Yıldırım ilçesi Otosanti 32. Cadde'deki bir iş yerinin çatısı şiddetli lodos nedeniyle uçtu. Çatı, 5 aracın üzerine düştü. Uçan çatı parçaları ise yoldan geçen bir vatandaşa isabet etti. Yaralanan vatandaş, gelen sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılarak, tedavi altına alındı. Çatısı uçan iş yerinin duvarında da çökme meydana geldi. 

bursada-lodos-catilari-ucurdu-vatandaslarin-kacisi-kamerada-3-_6523_dhaphoto5

Osmangazi ilçesinde de iki kişinin yürüyerek geçtiği sırada bir binadan uçan çatı, lüks otomobilin üzerine düştü. Otomobilde maddi hasar meydana geldi. 2 olay anı, güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

bursada-lodos-catilari-ucurdu-vatandaslarin-kacisi-kamerada-3-_6523_dhaphoto8

Kentte lodos nedeniyle 4 iş yerinin çatısının uçtuğu, 19 araçta maddi hasar meydana geldiği bildirildi.

bursada-lodos-catilari-ucurdu-vatandaslarin-kacisi-kamerada-3-_6523_dhaphoto9

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)