DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Bursa'da 17 yaşındaki kızın ölümüyle ilgili dava

Bursa'da 17 yaşındaki kızın ölümüyle ilgili dava

25.06.2015 17:02:34
Bursa'da, 8 Mart'ta, 17 yaşındaki Berivan Yaprak Turga'nın hayatını kaybetmesine ilişkin tutuklanan sanık, suç vasfının değişmesi ihtimalinin bulunmaması ve delillerin toplandığı gerekçesiyle adli kontrol şartıyla tahliye edildi.

Bursa 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, tutuklu Uğur Arak (23) ve suç delillerini gizlediği iddiasıyla tutuksuz yargılanan arkadaşı İbrahim Halil D. (19) ile Berivan Yaprak Turga'nın annesi Songül Gezici ve Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformundan bazı üyeler katıldı.

Duruşmada söz verilen ve Turga'yı öldürmekle suçlanan Arak, Songül Gezici'ye, "Sen kızını, ben de canımı kaybettim" dedi. Bunun üzerine anne Gezici, "Ben de 9 ay karnımda taşıdığım çocuğumu kaybettim" ifadesini kullandı.

Savcı, sanığın tahliye edilmesi yönündeki bir önceki duruşmada verdiği mütalaasını bu celsede de tekrarladı.

Mahkeme heyeti, suç vasfının değişme ihtimalinin bulunmadığı ve delillerin toplandığı gerekçesiyle tutuklu kaldığı süreyi dikkate alarak Uğur Arak'ın adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verdi. Tahliye edilen Arak, haftada bir gün ikamet ettiği bölgedeki polis merkezine giderek imza atacak.

Gezici ile platform üyeleri, adliye çıkışında, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde yaşanan olayla ilgili sanığın tahliye kararına tepki gösterdi.

- Olay

Merkez Osmangazi ilçesi Koğukçınar Mahallesi'nde, 8 Mart'ta meydana gelen olayda, Berivan Yaprak Turga'nın, erkek arkadaşı Uğur Arak ile bazı arkadaşlarını evine çağırarak sentetik uyuşturucu kullandığı, bir süre sonra odasına çağırdığı arkadaşı Arak ile kıskançlık yüzünden tartıştığı ve tabanca ile göğsünden vurulduğu iddia edilmişti.

Hastaneye kaldırılan Turga, hayatını kaybetmiş, kolundan yaralanan Arak ise polis tarafından gözaltına alınmıştı. Arak, polise verdiği ifadede, Turga'nın kendisine kızdığı için intihara kalkıştığını ileri sürmüştü. Arak, Turga'nın elindeki tabancayı almaya çalışırken silahın ateş aldığını ve kız arkadaşının öldüğü iddiasında bulunmuştu.

Olay sonrası gözaltına alınan Arak, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmış ve hakkında "Ateşli Silahlar Kanununa muhalefet", "kasıtlı darp", "kasten öldürme" suçlarından müebbet hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

kerim derim

YAZIKLAR OLSUN SADETTÇİLERE NASILSA MECLISE GİREMİYECEKSİN DAHA NEYİN PEŞİNDESİNİZNİYE OYLARI BÖLÜYORSUNUZBÖLÜNME ZAMANI DEGİL

Görüş Bildir Bizimle Paylaş