DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Burma'ya baskı yapın politikalarını değiştirsin'

İnsan Hakları İzleme Örgütü, Burma'ya, Rohingyalara yönelik politikasını değiştirmesi için “baskı yapılması” gerektiğini bildirdi.

7 Yıl Önce
2015-05-29 10:13:05

Örgütten yapılan açıklamada, bugün Bangkok'ta yapılacak bölge zirvesinde, Burma yönetimine, bu ülkedeki zulüm ve ayrımcılıktan kaçan Arakanlı Müslümanlara karşı tutumunu değiştirmesi, Bangladeş'e de göçmen teknelerini geri göndermeye dayalı politikasına son verme çağrısında bulundu.

BUDİSTLER SAHNEDE

Güneydoğu Asya'da denizde insan kaçakçılarının terk ettiği teknelerde hala yaklaşık 2 bin Arakanlı Müslüman ve Bangladeşli göçmen bulunuyor. Öte yandan Burma'da Müslüman nüfusun ölüm pahasına kaçmasına sebep olan Budist çeteler ise eleştirileri kabul etmek yerine aksi yönde tutuma devam ediyor. Krizle ilgili en dikkat çekici gelişme önceki gün Burma'da, zulüm ve ayrımcılıktan kaçan Arakanlı Müslümanları ve BM'yi hedef alan bir gösteri düzenlenmesi oldu. Bir grup milliyetçi ve 30 Budist din adamının katıldığı gösteri, 2012 yılında Arakan eyaletinde Müslümanları hedef alan şiddet olaylarının yeniden alevlenebileceği endişesi doğurdu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

cengo

Islamci bir yazar dunya siyasetinden ne anlar ?? Resmen sallamis. Kime hizmet ediyor falan filan. Kendisi kime hizmet ediyor? Hangi sisteme hangi degerlere ??

Görüş Bildir Bizimle Paylaş