DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Bulgaristan'ın yeni Ankara Büyükelçisi Neynski:

Bulgaristan'ın yeni Ankara Büyükelçisi Neynski:

7 Yıl Önce
2015-08-24 21:45:44
Eylülde göreve başlaması beklenen Bulgaristan'ın yeni Ankara Büyükelçisi Nadejda Neynski, "Ekonomi alanında ikili ilişkilerin gelişmesi için elimden gelen her şeyi yaparım" dedi.

Bulgaristan'da faaliyet gösteren Türk ve Bulgar iş adamlarını birleştiren Türk-Bulgar Sanayi ve Ticaret Odasının (TBSTO) ev sahipliğinde başkent Sofya'da düzenlenen bir çalışma yemeğine katılan Neynski, Ankara'da yapacağı görevin önceliklerini açıkladı.

Türkiye ve Bulgaristan'ın arasındaki ekonomik ilişkilerinin önünde bugüne kadar değerlendirilmemiş büyük bir potansiyel gördüğünü belirten Neynski, şunları kaydetti:

"Bu yeni görevimi profesyonel bir sınav olarak görüyorum. Geçmişte Bulgaristan'ın dışişleri bakanı olarak komşu Türkiye ile karşılıklı temasları en üst düzeye çıkartmaya çalıştım. Eski mevkidaşım İsmail Cem ile birlikte oldukça verimli bir işbirliği yaptık. Ortak çıkarların birleştiği konular kolayca ön plana çıkarılabilir. Bu toplantıyı ikili ilişkilerde yeni bir başlangıç olarak görüyorum. Ekonomi alanında ikili ilişkilerin gelişmesi için elimden gelen her şeyi yaparım. AB üyesi olan Bulgaristan, bir yatırım alanı olarak Türk iş adamlarının önünde yeni fırsatlar yaratabilir. Son derece iyi olan Bulgaristan-Türkiye iş ilişkilerindeki yasal sorunları ortadan kaldırmamız gerekiyor."

Büyükelçi Neynski, TBSTO üyelerini tek tek dinledi ve kendisine verilen bilgileri Bulgaristan Hükümeti üyelerine aktaracağını söyledi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş