SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Bulgaristan ile Rusya arasında 'diplomat' krizi

Bulgaristan ile Rusya arasında 'diplomat' krizi

Bulgaristan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Zaharieva, ülkesinin casusluk iddiaları üzerine 2 Rus diplomatı büyük bir olasılıkla kovacağını söyledi.

Bulgaristan ile Rusya arasında 'diplomat' krizi
24.1.2020 14:25:19

Bulgaristan ile Rusya arasında, ‘diplomat' kriz yaşanıyor.

Bulgaristan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Ekaterina Zaharieva bugün yaptığı açıklamada, Bulgaristan'ın casusluk iddiaları nedeniyle 2 Rus diplomatı sınır dışı edeceğini söyledi.

Bakanı Zaharieva, "Savcıdan casuslukla ilgili mektuplar aldık ... Muhtemelen 2 Rus diplomatı istenmeyen kişi ilan edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Zaharieva konuyla ilgili, Rusya'nın Sofya Büyükelçiği ile görüşeceğini de söyledi.

Bulgar savcılar da; iki Rus diplomatın adının casusluğa karıştığını, ancak diplomatik dokunulmazlık nedeniyle suçlanamayacaklarını söylediler.

Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov ise bugünkü yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:"Kremlin'de, Bulgar savcılığının iki Rus diplomat aleyhinde casusluk davası hakkında soruşturma açtığı hakkında hiçbir bilgi yok."

Bulgaristan başkenti Sofya'daki Rusya Büyükelçiliği de, casusluk yaptıkları suçlamasıyla 2 Rus diplomata yönelik herhangi bir resmi bir bilgi almadığını açıkladı.

Sofya'daki Rus diplomatik misyonu, "Bulgaristan Savcılığı'nın web sitesinde bu konuda yayınlanan bir mektubun farkındayız. Kanallar ve resmi makamlar aracılığıyla herhangi bir bilgi almadık" dedi.

ABD kanalı Bloomberg ise, geçtiğimiz günlerde Bulgar savcılığının iki Rus diplomatın adının casusluk olayına karıştığını idda ettiğini bildirmişti.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR