Bülent Arınç: O parti iktidarı derinden etkiliyor

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, katıldığı bir organizasyonda dikkat çeken açıklamalar yaptı. Arınç, Saadet Partisi'nin iktidarı derinden etkilediğini söyledi.

15.12.2019 19:48:46

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi'nin (ESAM) düzenlediği 28. Uluslararası Müslüman Topluluklar Birliği Kongresi'ne katıldı.

ESAM'ın düzenlediği ve İslam dünyasından çok sayıda temsilcinin katıldığı programda konuşan Bülent Arınç, Saadet Partisi'ne dair dikkat çeken ifadeler kullandı. Arınç, Saadet Partisi'nin iktidarı derinden etkilediğini kaydetti.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve eski TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın konuya ilişkin sözleri şu şekilde:

İktidara gelmeyebilirsiniz, bugün Saadet Partisi de iktidara gelmiyor ama iktidarı derinden etkiliyor. Düşünceleriyle, fikirleriyle, davranışlarıyla, ortaya koyduğu modellerle etkiliyor, önemli olan budur. Unutmayın demokratik yollardan Milli Selamet Partisi parlamentoya girdi ve demokrasinin bir özelliği olarak hiç kimsenin beklemediği şekilde sol bir partiyle koalisyon kurdu. Tek bir şeyi söyletebilmek için. Dindarlar da siyaset yapıyormuş, dindarlar da bu işi biliyormuş dindarlar da başarılı olabilirmiş. 'Tarihi yanılgı' sözünü Ecevit'e söyleten bakanlar var karşımızda.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

hakan

Ülkede bahse konu parti ile ilgili iktidarı derinden etkileyecek bir durumun halk nazarında gözükmüyor,aksine çok kızgın seçmen,evet sol bir parti(nasıl bir sol ise) ile koalisyon kurdu ama ama balkonda kimlerin olduğu malum du,kendilerini göstermek istediler ama müesses nizam buna engel oldu,Şimdi ise 40 yıldır emperyalizm ve siyonizm ve ağır sanayi söyleminin aksine gezici söylemleri ile iktidarın önüne set çekmeye çalışan bir sadet partisi görüyoruz,Hayır sayın arınç doğru değilsiniz