Bugün nereler açık olacak? 27 Haziran 2020 Cumartesi

YKS nedeniyle bugün saat 09.30 ile 15.00 ülke genlinde sokağa çıkma kısıtlaması yapılacaktır. Peki kısıtlama saatlerinden nereler açık olacak? İşte detaylar...

2020-06-27 06:16:57

27 - 28 Haziran 2020 tarihlerinde yapılacak olan YKS'ye yaklaşık 2,5 milyon aday girecek. Sınav günlerinde adayların hem rahat olarak sınava girebilmeleri hem de korona tedbirlerinden dolayı belirli saatlerde sokağa çıkma kısıtlaması yapılacak.

Nereler açık olacak?

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak gün ve saatlerde; ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri, market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi ile tatlı üretiminin yapıldığı/satıldığı iş yerleri (vatandaşlarımız zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla) açık olacak.

Müze ve ören yerleri ziyaret edilebilecek

Yine halihazırda konaklayan ya da konaklama ve tur rezervasyonları yaptırmış olan yerli ve yabancı turistler; rezervasyonları yaptırdıkları konaklama tesisine; uçak, otobüs gibi toplu ulaşım araçları ve özel araçlarıyla gidebilecek.

Yerli ve yabancı turistler müze ve ören yerleri ile tarihi, kültürel, dini anıtları, ibadethaneleri, türbeleri ziyaret edebilecek.

YORUMLAR (0)