Budapeşte Büyükelçisi, 'Potanın Perileri'ne yemek verdi

Budapeşte Büyükelçisi, 'Potanın Perileri'ne yemek verdi

25.06.2015 22:48:07
Türkiye'nin Budapeşte Büyükelçisi Şakir Fakılı, Macaristan'da devam eden 2015 FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası'nda mücadele eden A Milli Kadın Basketbol Takımı'nı konuk etti.

Budapeşte'deki Türkiye Büyükelçiliği rezidansında verilen yemekte, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, A Milli Takım teknik ve idari heyeti, basketbolcular ve Türk gazeteciler yer aldı.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şampiyonanın çeyrek finalinde Sırbistan'a yenilerek madalya şansını kaybettiklerini, ancak olimpiyat elemelerine katılma şanslarının devam ettiğini belirterek, "Cumartesi günü çok önemli bir beşincilik maçı oynayacağız. Bu maçı kazanarak, olimpiyat şansımızı devam ettirmek istiyoruz. Rakibimizi bekliyoruz' diye konuştu.

Büyükelçi Şakir Fakılı ise A Milli Takım'ın şampiyonada çok iyi maçlar çıkardığına değinerek, 'Millilerimiz, bu turnuvada gerçekten çok iyi maçlar çıkarıyor. Çok dinamik bir takımımız var. Biz de büyükelçilik olarak onları evimizde ağırladık, elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz. Tüm oyuncularımız tebrik ediyorum" şeklinde konuştu.

Yemekte, milli takım kaptanı Nevriye Yılmaz, tüm oyuncuların imzaladığı milli takım formasını Büyükelçi Fakılı'ya hediye etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Ramiz Yorulmaz

Birileri Dünyevi menfaatleri için bir alime denmedik çirkin laf bırakmadı. Hiç düşündünüz mü! Eğer bu insan dediğiniz gibi kötü değilse o zaman nasıl Allaha hesap vereceksiniz. Yoksa birileri gibi kandırıldık mı diyeceksiniz. Oyların çokluğu ile fazla böbürlenmeyin hey ahali. Bir laf vardır nerde çokluk orda .... diye. Dünya tarihi nice çokların azlara mağlup olmuş örnekleri ile dolu. Boş verin kutuplaşmayı birbirinize dua edin. Allah herkese doğru olmayı nasip etsin. Bıktık artık bu kutuplaşmalardan. Vesselam