DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Bu virüs, şifrenizi değiştiriyor

Son keşfedilen Android virüsünü silmeye çalışırsanız, telefonunuzun şifresini değiştiriyor.

6 Yıl Önce
2016-05-29 23:41:15

Shiftdelete'in haberine göre; Geçtiğimiz günlerde keşfedilen bir virüs türevi diğerlerinin aksine oldukça farklı bir şekilde çalışıyor. Trend Micro tarafından keşfedilen bu yeni Android virüsü, diğer virüslerin aksine oldukça değişik kabiliyetlere sahip. Eğer bu virüsü silmeye çalışırsanız, telefonunuzun şifresini değiştiriyor.

Bir Rus bankasının mobil uygulaması kimliğine bürünen zararlı uygulama, Google Play Store'dan doğrudan indirilebiliyor. Uygulama gayet normal bir şekilde çalışıyor gözükse de aslında arka plandayken banka hesabınızdan para çalıyor.

Eğer durumu fark edip uygulamayı silmeye çalışırsanız, başınıza daha da büyük bir dert almış oluyorsunuz. Çünkü uygulama, silinmeye çalışıldığında telefonunuzu veya tabletinizi şifreliyor veya zaten mevcut olan şifrenizi değiştiriyor. Aynı zamanda da silinmediği için cihaz açık olduğu sürece banka hesabınızı boşaltmaya devam ediyor.

Virüsün bir diğer özelliği ise Google Play Store'u adeta klonlaması. Virüs sisteminize bulaştığında Google Play Store'u değiştirerek virüslü uygulamalar indirmenize yol açıyor. Böylelikle cihazınızdaki yerini de sağlamlaştırmış oluyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş