DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

15,7927 ₺

EURO

16,8647 ₺

ALTIN

939,87 ₺

BİST

2.380,90 ₺

'Bu affedersiniz ilkokul mezunu'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, HDP Ağrı Milletvekili Leyla Zana’yı, “Affedersiniz ilkokul mezunu” diye niteledi.

7 Yıl Önce
2015-11-20 15:57:58

Yeniçağ gazetesinin Ankara Temsilcisi Ahmet Takan'a konuşan Selçuk Özdağ, Metni değiştirdiği için geçici TBMM Başkanı Deniz Baykal tarafından yemini kabul edilmeyen Leyla Zana'nın vekilliğinin düşürülmesi gerektiğini söyledi.

Dünkü yazısında, “Leyla Zana'nın yemin krizinden sonra Meclis kulislerinde tek bir AK Partiliden eleştiriye şahit olmadık” diye yazan Takan'ı telefonla arayan Özdağ, HDP'lilere karşı geçmişte yaptığı çıkışları hatırlatarak “Zaten ben bunlarla Meclis'te çok ciddi mücadele ettim” ifadelerini kullandı.

Gündeme gelmek istiyor

Zana'nın bunu şov için yaptığını savunan AK Partili vekil, “Bu zaten affedersin ilkokul mezunu, ortaokul ve liseyi dışarıdan almış bir kadın. Şov yapma lüzumu hisseden bir tane ucuz polemik konusu oluşturmak istiyor başka bir şey değil ki. Gündeme gelmek istiyor. PKK ciddi darbe alıyor şu an Güneydoğu ve Doğu Anadolu'da, çok ciddi darbeler alıyor. Bu mücadeleyi de sürdüreceğiz” diye konuştu.

Takan'ın aktardığına göre Selçuk Özdağ, Leyla Zana'nn vekilliğinin düşürülmesi gerektiğini belirterek, “Düşürülmesi lazım. Niye düşürülmesin ki? Eğer bir parlamenter, mevcut anayasaya uygun hareket etmiyorsa, işte ben geleceğim yemin edeceğim derse girer genel kurula yeminini yapar. Ama yemin etmeyeceğim derse maaşını alır. Zaten genel kurula gelse ne olur gelmese ne olur” dedi.

.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş