SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Brezilya'da darbe yaklaşıyor

Brezilya'da darbe yaklaşıyor

Venezuela'da gerçekleşen darbe girişiminin ardından Brezilya'da hareketlenmeler başladı. Aşırı sağcı 'The movement' yani 'Hareket' isimli yapılanma, latin Amerika'da ülkeleri teker teker ele geçiriyor.

Brezilya'da darbe yaklaşıyor
4.2.2019 16:48:04

TIMETURK | ÇEVİRİ

Venezuela'da gerçekleşen darbe girişiminin ardından Brezilya'da hareketlenmeler başladı.  Aşırı sağcı "The movement" yani "Hareket" isimli yapılanma, latin Amerika'da ülkeleri teker teker ele geçiriyor.

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun oğlu eski Donald Trump danışmanı Steve Bannon'un Avrupa merkezli sağcı grubu The Movement'e Güney Amerika'daki temsilcisi olarak katılıyor.

Brezilya'nın kongre üyesi olan Steve Banon, grup tarafından Cumartesi günü yapılan açıklamaya göre, Brezilya'daki popülist destekçi grubun lideri olacak.

WhatsApp Image 2019-02-04 at 15.18.36

Banon, “İlerici küreselist elitist güçlerden egemenliği geri almak ve Latin Amerika'nın tüm vatandaşları için sağduyu milliyetçiliği geliştirmek için onunla birlikte çalışacağız” dedi.

Bannon'un Brüksel merkezli Hareketi, geçen yıl açıklanmış olan milliyetçi partilerin gevşek bir bağlılığı. Brüksel'in ilk zirvesinin ardından başlatmayı planlıyorlar.

PEKİ THE MOVEMENT NE DEMEK?

Roma merkezli aşırı sağcı "The movement" yani "Hareket" isimli yapılanma, Brezilya'da sokak eylemleri ile tanınıyor. The movement'in Venezuela'da gerçekleşen dabe girişiminin ardından yeniden örgütlenmeye başlaması dikkat çekiyor.

Kaynak: Bloomberg


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR